Wpis z mikrobloga

@tellet: mirku, ale generalizujesz tak że zęby bolą.
Ja mam szosę i jak chcę nią pojechać do rodziców w odwiedziny, to część trasy jadę leśną drogą gruntową zamiast główną drogą (a ścieżki żadnej nie ma po drodze), bo się boję że mnie TIRy do rowu zdmuchną. I wyobraź sobie, że równa gruntowa droga jest znacznie wygodniejsza nawet na oponkach 25 niż jakaś kretyńska kostka.
Kostkę też przejadę, jak muszę, ale bluzgać
@tellet: ścieżki rowerowe w takiej formie w jakiej mamy w kraju są niebezpieczne dla rowerzystów, pieszych i stwarzają niebezpieczne sytuacje drogowe. Pierwszeństwo, które ma rowerzysta na przejeździe rowerowym jest tylko pozorne, bo spora liczba kierowców nie zapoznaje się z aktualizacjami przepisów. Uważam, że nie powinno być przepisu spychającego rowerzystów na ścieżki rowerowe, dopóki nie dorobimy się takiej infrastruktury jak w zachodnich krajach.
@tellet: Porównywani infrastruktury drogowej do tej rowerowej nie ma sensu. Wyobrażasz sobie takie zakończenie ulicy jak na załączonym zdjęciu? Lecisz sobie nówką ulicą i nagle lądujesz w krzakach? Takie sytuacje zdarzają się ciągle. Inaczej to wygląda jak jeździsz ciągle tą samą trasą i znasz te wszystkie "pułapki" a inaczej jest jak sobie planujesz zwiedzanie. Zakręty o 90st. na ścieżkach bez ostrzeżenia to też norma.
Pobierz dybligliniaczek - @tellet: Porównywani infrastruktury drogowej do tej rowerowej nie m...
źródło: comment_1592223131m6icIpgKqZtQAOZd4SRk1r.jpg
@tellet: Nowiutkie DDR czy pumtruck? Projektują to debile? Przecież nawet zwykłym rowerem z zakupami przy 10km/h tam się nie da bezpiecznie jechać, zakupy z koszyka powypadają a co mówić o szosie - można koła połamać. Takich pofalowanych DDR wzdłuż posesji jest mnóstwo. Jakby nie można było lekkiego podjazdu zrobić dla samochodów. DDR byłby wygodniejszy i bezpieczniejszy
Pobierz dybligliniaczek - @tellet: Nowiutkie DDR czy pumtruck? Projektują to debile? Przecież...
źródło: comment_1592223843aoTUTOqMR8aFJKY8UvMddP.jpg