Wpis z mikrobloga

@Passer93 xfce??? No to sie nie dziwię..

Normalnie teraz GNOME lub KDE bo się normalnie rozwijają, a xfce z nowymi wydanianiami co X lat i podstawową obsługą jest dla specyficznych osób lub starych komputerów nawet chyba dev'y przeszli na pisanie lxde z xfce (lxqt?)
@Passer93 Linux to założeń desktopowych to tragedia. Serwery , projekty itd na tym bajka ale codzienne życie na tym wiele razy podchodziłem pod to , po około godzinie stwierdzałem co ja odjaniepawlam , na desktopy tylko windows


@RodzynR Linux na deskopt byłby duzo lepsze gdyby wyszła dla normalnych użytkowników płatna dystrybucja ze wsparciem producenta. I do tego oczywiście aby producenci sprzętu itp robili stery pod linuxa.
Bo tak to większość problemów wynika
. Ale tej legendarej stabilności po prostu... nie ma :(


@Passer93: no niestety - ja od dobrych 15 lat korzystałem z wielu Linuxów, zaczynając chyba od Ubuntu 6.12. Minta, OpenSuse, jakiegoś Debiana (o ten był stabilny, ale mordęga cokolwiek odpalić i konfigurować dla laika), Minta. Pamiętam, że nieraz jakiś program wysypywał mi środowisko graficzne albo przywieszał kompa. Sterowniki do integry ATI to w ogóle była porażka nie z tej ziemi -
@swagerstom: no ciekawe, skoro ja linuxem wyciągałem sobie na ekran dane przez obd. To że ktoś ci nie przepisał Vag-coma czy tam jakiegoś klona Delphi na linuxa, to już inna sprawa
W pracy linux działa spoko na serwerach, ale desktop to jakaś porażka


@Passer93: Mam wszędzie linuksa. Windowsa mógłbym używać od wersji 7 wzwyż, ale aktualizacja oprogramowania to jakiś koszmar z lat 90-tych. Nadal jest tak że by zaktualizować WIndows Commandera muszę odpalić przeglądarkę, wejść na stronę apki, ściągnąć ją i przeklinać instalator, a następnie to samo z vlc, edytorem i całą resztą oprogramowania?
Nadal nie ma odpowiedzi na apt-get update?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Passer93: Fedora jest też dość optymalna. Zwłaszcza na laptopa (domyślnie włączone zarządzanie energią, nie wiem jak teraz, ale kiedyś nie na każdej dystrybucji Linuxa tak było). W najnowszej wersji dodatkowo domyślnie jest włączona obsługa TRIM.
@Passer93: Linux jest fajny, jak na desktopie chcesz sobie zmienić tapetkę albo UI xD
Cokolwiek innego, to

Google "how do i do xxxx in linux"

Stackoverflow "Nooo otwórz terminala i wpisz sobie tutaj to, pobierz stąd źródło, ./configure, make build i będzie działać"

"Niestety wykłada się przy build"

"Cholera, muszę sprawdzić i poprawię to w kodzie"

Last reply: 28 Sep 2004

Do tego z pozoru proste rzeczy potrafią rozwinąć się jak