Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zaorany: tak się zastanawiam jakie mityczne problemy sprawia windows? Serio pytam bo nigdy się nie spotkałem żeby coś nie działało, raz blue screena mi wywaliło ale tylko dlatego, że zapomniałem podłączyć chłodzenia w lapku. Wydaje mi się, że jedyne problemy jakie się pojawiają są wina użytkownika a nie samego systemu.
@provotor: wsl2 dalej działa średnio. Nie ma w ogóle porównania do prawdziwego linuxa/maca. Z tego powodu webdev na nim to imho katorga. A z problemów, które są dla zwykłych użytkowników to straszny system aktualizacji, który potrafi namieszać (nie tak dawno usuwało pliki). Poza tym ciężko niektóre kwestie konfigurować. A, jeszcze PowerToys potrafił mi zawiesić cały terminal, ale to w becie jest akurat, więc rozumiem. Poza tym mam często jakieś dziwne problemy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Emes22: żaden z wymienionych problemów mnie nie dotknął, może po prostu należy zrezygnować z wersji rozwojowej? Sam używałem Edge w wersji cannary czyli z najnowszymi poprawkami i się wsciekalem ale po powrocie do wersji stabilnej nie miałem żadnych problemów ;)
Animacje systemowe zawsze wyłączam na rzecz wydajności także się nie wypowiem ¯\_(ツ)_/¯
Skoro moi (starzy już) rodzice mają linuksa od dwóch lat i jeszcze ani razu nie było problemów, podczas gdy na windowsie stale jakieś problemy to chyba o czymś świadczy


@zaorany: super reprezentatywny przykład. Czy jak ja napiszę że moja teściowa miała dużo problemów z Linuxem podczas gdy na Windowsie wszystko zadziałało to o czym to świadczy? xD

@Drail: diagnostykę eobd to możesz sobie smartfonem zrobić
Nie chodzi tylko o pirackiego vcds i delphi, ale i np. 100% legalne interfejsy do LPG. Ich też nie obsłużysz na linuchu.
Zresztą, podejrzewam, że większości producentów samochodów nawet nie przyjdzie do głowy pisanie softu na linuxa i tak jest niestety z wieloma branżami.
@Passer93 Z tych co wymieniłeś Manjaro i Ubuntu mają z założenia działać "prosto z pudełka". Sabayona nie znam,
ale takie mini distro raczej nie wróżą stabilności. Jak instalujesz Debiana czy Slacka jako desktop to sam się prosisz o długie godziny spędzone na konfiguracji :)

Ja od lat chce od linuksa na desktopie tylko tego żeby był jak najbardziej bezobsługowy do korzystania na codzień i serio, da się :) Przez 3 lata siedziałem
@zaorany: I jakie niby te problemy na Windowsie mieli, skoro praktycznie kazdy Windows od zainstalowania działa cacy? Widocznie nawet nie potrafisz go dobrze zainstalować. Ostatni bluescreen widziałem chyba z 10 lat temu. Była tylko 1 aktualizacja, którą musiałem odinstalować, bo coś nie działało, a używam windowsa po 14 godzin dziennie.
@Passer93: pamietam ze moim glownym problemem z linuxem kiedys bylo to, ze menda zawsze chciala haslo jak cos grzebalem, ale pozniej zrozumialem ze to dla bezpieczenstwa. A jak windows to wprowadzil to w formie zwyklego klikniecia ok/anuluj to prawie prostesty byly na ulicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Marmite: a czy to miał być jakiś reprezentatywny przykład?! #!$%@? czy w temacie linux vs windows muszą za każdym #!$%@? razem być wojny?! Wyraziłem swoje zdanie i nie mam zamiaru brać udziału w żadnej wojence!!

Sam używam i windowsa i lunuksa od wielu lat i z perspektywy czasu uważam, że obecnie obsługa linuksa jest znacznie prostsza i bardziej intuicyjna niż kiedyś. Z windowsem osobiście nie miałem nigdy problemów. A komputery, które
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zaorany:

a czy to miał być jakiś reprezentatywny przykład
No nie wiem, #!$%@?, zadałeś retoryczne pytanie "to chyba o czymś świadczy? " więc może to ty mi powiesz? xD

@provotor: problemy te nie dotyczą tylko sesji rozwojowej, są widoczne na każdym branchu. Z wersji stabilnej specjalnie przeszedłem na betę, aby się pozbyć niektórych problemów.
Jak cię nie dotyczą takie problemy to tylko się cieszyć, bo niestety sporo osób one dotykają. Na starym sprzęcie z może 2010 roku nie miałem aż takich problemów. Teraz na nowszym już jest ich znacznie więcej. Myślałem że kwestia samej instalacji, ale po formacie dalej to