Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 88
@Passer93: Eno panie może kiedyś. Teraz jest całkiem spoko, przynajmniej jeśli chodzi o Minta. Skoro moi (starzy już) rodzice mają linuksa od dwóch lat i jeszcze ani razu nie było problemów, podczas gdy na windowsie stale jakieś problemy to chyba o czymś świadczy
  • Odpowiedz
@zaorany: Ja właśnie mam na odwrót. W pracy linux działa spoko na serwerach, ale desktop to jakaś porażka. Miałem już kilka distro i pomijajac legendarne problemy ze sterownikami (tak wiem, wina producentow sprzętu), to z xfce regularnie miałem problemy. Nie mówiać o tym że zwykłe apki potrafiły mi zwiesić cały system.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Passer93: mmm o tak, problemy z instalacją jako drugi system obok windy gdy bios w uefi, gryząca się integra z dedykowaną karta graficzną, sypiące się co chwilę sterowniki do touchpada...
  • Odpowiedz
@Nanananas: Instalacja obok windy na uefi to jeszcze luz, przelaczanie na dedykowana tez ogarnąlem. Ale tej legendarej stabilności po prostu... nie ma :( Nie mówiąc o pieprzeniu się z każdą pierdołą.
  • Odpowiedz
@Demon_Maxwella: No jeśli chodzi o dostępność softu to tutaj dla mnie Windows bije Linuxa na głowe xD Już pomijając same gry. Mi w zasadzie brakuje tylko Valgrinda na linuxie. Ale wiadomo, że każdy używa czegoś innego, więc każdemu może brakować czego innego.
  • Odpowiedz
@Passer93: od 3 tygodni nie mogę zmusić Epica i kilku gier ze stema do zadziałania
krzyczą błędem directX - w logu odkłada się błąd "nie zaintalowałem się bo już masz najnowszą wersję"
MS sugeruje reinstalacje directX lub c++ redistributable - jedno i drugie zrobiłem już dwa razy

Żeby było śmieszniej ze Steama odpala się Total War Rome 2 ale już Total War Warhammer nie...
WInda 10 postawiona od zera 6
  • Odpowiedz
@Fearaneruial: U mnie działa xD A tak na poważnie to ja w życiu nie miałem problemu z żadną grą. Ze steama wszystkie zależnosći instaluja się automatycznie i gra po prostu działa od strzała. Z Epic nie korzystam.
  • Odpowiedz
. Ze steama wszystkie zależnosći instaluja się automatycznie


@Passer93: u mnie też się instalują automatycznie, a potem twierdzą że się nie zainstalowały :P

ale mimo to część działa ¯\_(ツ)_/¯

Jak ostatnio testowałem Steama na linuchu to działało wszystko co zdaniem Steama działać powinno (czyli i tak mniej niż połowa biblioteki, ale zawsze)
  • Odpowiedz
@Passer93 Linux to założeń desktopowych to tragedia. Serwery , projekty itd na tym bajka ale codzienne życie na tym wiele razy podchodziłem pod to , po około godzinie stwierdzałem co ja odjaniepawlam , na desktopy tylko windows
  • Odpowiedz
@Passer93: ja to się zawsze zastanawiam jak ludzie piszą.
Panie, rok temu przesiadłem się na Linuxa z Windowsa, zero problemów!

Ja to nie wiem co oni robią na tych komputerach, ale mi to windows nigdy się nie zepsuł xDD
Jeszcze instalują to rodzicom / dziewczynie, co wchodzi tylko na internet coś obczaić lub pograć w gierki.
  • Odpowiedz
@RodzynR: No ja mam bardzo podobne doświeczenia. Wielu distro próbowałem, przez wiele lat. Cały czas mam dual boota i czasami się przełączam, ale jak dojde do ściany to mam dośc.
  • Odpowiedz