Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 793
Wynik mojej ankiety sprzed 8 miesięcy. Najlepsze jest to, że typowy wykopek to kolo, który mega szanuje badania naukowe, opinie ekspertów itd. Pod warunkiem jednak, że chodzi o nauki ścisłe, tymczasem w kwestii pedagogiki liczy się dla niego bardziej ten słynny chłopski rozum XD Gdyby jednak poszukać pozytywnych opinii o biciu dzieci wśród artykułów naukowych, to nic sensownego się nie znajdzie, żaden poważny pegagog, psycholog, tego nie popiera. Setki artykułów, prac profesorów, ale wykopek i tak wie lepiej. Nie dociera do niego, że znaczna część kryminalistów, to osoby bite w dzieciństwie nauczone, że przemoc jest sposobem załatwiania spraw i "normalnej" komunikacji. Powiecie, że klapsy to nie bicie? Każde bicie to bicie! Kiedy klaps ręką już nie działa w ruch idzie przecież pas, kabel i inna broń.

Ps. Wynik ankiety jak na wykop jest i tak budujący.

Link do rzeczonego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/43570455/czy-uwazasz-dawanie-klapsow-za-dobra-metode-wychow/

#oswiadczenie #dzieci #rodzina #polska #rodzice #wychowanie #pedagogika #psychologia #patologiazewsi #patologiazmiasta
pogop - Wynik mojej ankiety sprzed 8 miesięcy. Najlepsze jest to, że typowy wykopek t...

źródło: comment_1590301525e5xfUxVz3UGPmAveiJI12L.jpg

Pobierz
  • 259
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Kleki_Petra: mylisz się, dostrzeganie tylko skrajnych postaw i sprowadzanie do nich każdego kto wyłamuje się z tych ram, to jest po pierwsze zwyczajna manipulacja, a po drugie obcinanie sobie postrzegania całego zakresu pomiedzy owymi skrajnymi postawami, tak na pewno łatwiej patrzeć na postawy ludzi, tylko że wtedy nie widzisz ich w prawdziwych kształtach, po trzecie to może byc też wskazówka co do Twojej skrajności

I tak, to co pisałem było kilkukrotnie
Powiecie, że klapsy to nie bicie? Każde bicie to bicie! Kiedy klaps ręką już nie działa w ruch idzie przecież pas, kabel i inna broń.


@pogop: xD O kurfde, nieźle pojechałeś. Jakoś nie przypominam sobie, bym kiedykolwiek dostał pasem czy kablem, natomiast nieraz dostałem klapsa. I co? Po co to pieprzenie głupot? Bicie kablem czy pasem to patologia, natomiast jak ktoś wzywa policję, bo mama dała klapsa dziecku w galerii bo
@pogop kiedyś wracałem z Morskiego Oka z grupą turystów. Przed nami, jakieś 100 m szła rodzina 2+1, gówniak max lvl 10. Zachowywał się skandalicznie, ryczał że on nigdzie nie idzie on się nudzi, pyskował, miał rodziców w hcuju. Ojciec chciał go nawet załadować na barana ale i hcuj. Gdy już gówniakowi brakło pomysłów jak uprzykrzyć spokojnym rodzicom spacer, poprostu się zatrzymał. On nie idzie. Ojciec pogadał, potem stanowczo, nic. Więc zabrali się
@zenekklocek: „chociaż i tak zdziwily mnie wnioski, że nie ma różnic między klapsami, a poważnym biciem - chociaż, jakby się zastanowić to wspólne dla nich jest to, że rodzic nie kontroluje własnych emocji i dziecko jest niejako przymuszane do robienia tego co chce rodzic, nie zważając na jego zdanie lub potrzeby w danej chwili. To jest przemocowe działanie. W moim rozumieniu klaps jako osteteczny środek wychowawczy, ma pokazać dziecku że przekroczył
Najlepsze jest to, że typowy wykopek to kolo, który mega szanuje badania naukowe, opinie ekspertów itd. Pod warunkiem jednak, że chodzi o nauki ścisłe, tymczasem w kwestii pedagogiki liczy się dla niego bardziej ten słynny chłopski rozum


@pogop: Matematyka jako nauka ma za sobą tysiące lat rozwoju. Psychologia i pedagogika to niemowlaki przy naukach ścisłych. Teorie Freuda które mniej niż 100 lat temu były głównymi filarami tych nauk zostały całkowicie obalone.