Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 793
Wynik mojej ankiety sprzed 8 miesięcy. Najlepsze jest to, że typowy wykopek to kolo, który mega szanuje badania naukowe, opinie ekspertów itd. Pod warunkiem jednak, że chodzi o nauki ścisłe, tymczasem w kwestii pedagogiki liczy się dla niego bardziej ten słynny chłopski rozum XD Gdyby jednak poszukać pozytywnych opinii o biciu dzieci wśród artykułów naukowych, to nic sensownego się nie znajdzie, żaden poważny pegagog, psycholog, tego nie popiera. Setki artykułów, prac profesorów, ale wykopek i tak wie lepiej. Nie dociera do niego, że znaczna część kryminalistów, to osoby bite w dzieciństwie nauczone, że przemoc jest sposobem załatwiania spraw i "normalnej" komunikacji. Powiecie, że klapsy to nie bicie? Każde bicie to bicie! Kiedy klaps ręką już nie działa w ruch idzie przecież pas, kabel i inna broń.

Ps. Wynik ankiety jak na wykop jest i tak budujący.

Link do rzeczonego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/43570455/czy-uwazasz-dawanie-klapsow-za-dobra-metode-wychow/

#oswiadczenie #dzieci #rodzina #polska #rodzice #wychowanie #pedagogika #psychologia #patologiazewsi #patologiazmiasta
pogop - Wynik mojej ankiety sprzed 8 miesięcy. Najlepsze jest to, że typowy wykopek t...

źródło: comment_1590301525e5xfUxVz3UGPmAveiJI12L.jpg

Pobierz
  • 259
@ocotutajchodzi
@zenekklocek
No witam fanów chlopskiego rozumu i bicia dzieci. Dla waszej informacji, tak jak OP wspomniał jest masa badań nt skuteczności klapsów i tego jakie skutki niosą dla dzieci; fun act dla was żadnych pozytywnych, masę negatywnych.
Tutaj dla was meta analiza podsumowująca badania na ponad 160 tysiącach dzieci
https://psycnet.apa.org/record/2016-17153-001

A 'argumenty' pt mnie stary bil i zobacz jestem normalny to nie wiem jak może podnosić dorosły człowiek. OP nie napisał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pogop: bo nauki społeczne to nie nauki ścisłe i można je traktować z przymrużeniem oka ponieważ są mocno oparte na statystyce i probalistyce.
Nie mam z tego powodu żadnej traumy, nie moczę się w łóżko, ani nie śnią mi się koszmary z tym związane.


@ocotutajchodzi: Trauma nie musi mieć charakteru tak oczywistego jak piszesz, może Ci się także jeszcze objawić - DDA często odejmuje dopiero w okolicach 40stki. Poza tym możesz bez terapii nawet nie wiedzieć że niektóre normalne dla Ciebie mechanizmy są właśnie skutkiem tego, że ojciec Ci #!$%@?ł jak poszedłeś do kolegi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zgagulec: Haha no witam kogoś kto podciąga rozmówcę pod skrajne poglądy, bo tak łatwiej patrzeć na świat + łatwiej sprawić, ze jego argumenty tracą na mocy. Polecam przeczytać moje komentarze w tym wątku jeszcze raz, tym razem uważniej.
klapsy są ok. Potem biegają wszędzie gnoje co niszczą wszystko bo rodzice nawet nie rykną i nie ustalą granicy dla dziecka.


@Wsciekle_piesci_meza: Związki przyczynowo skutkowe nie są aż tak proste skoro taki "chłopski rozum" tego nie pojmuje, a to tylko nauki humanistyczne. Podpowiem Ci.. jeżeli wszyscy pedofile jedzą na śniadanie kanapki z szynką, nie oznacza ze kanapki z szynką sprawiaja że czujesz pociąg do dzieci. Jedno nie ma z drugim związku.
@Hereticsheresy: psy rozumieją, jak odpowiednio pokazujesz, o co chodzi. Psów też się nie bije, a co dopiero dzieci. Pies kuma związki przyczynowo skutkowe gorzej niż dziecko i jedyne, czego go uczysz to to, że jak ty jesteś zdenerwowany, to może oberwać.

@pogop: nie kumam tego, jak wyżej, powoli coraz więcej mówi się o szanowaniu psów, a co dopiero dzieci. Dorosłego człowieka nie uderzysz, to czemu chcesz bić istotę całkowicie zależną
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Klaps jako sposób rozwiązywania codziennych problemów świadczy o problemach rodziców z kontrola własnych emocji i brakiem umiejętności wykorzystywania innych środków wychowawczych.

Czy chcecie powiedzieć, że klaps jest absolutnie zakazany, nawet jeśli jest zarezerwowany jako środek ostateczny, gdy wszystkie inne nie skutkują, w ekstremalnych sytuacjach?

@Zgagulec: to badanie jak mniemam, uwzględniało uzywanie klapsów jako codziennego środka wychowawczego, chociaż i tak zdziwily mnie wnioski, że nie ma różnic między klapsami, a poważnym biciem
@Zgagulec to kwestia interpretacji. Ktoś napisał, że psychiatria to nie jest matematyka. Nie ma twardych dowodów.

Bo jeśli przywołujesz mi twardy dowód, który zakłada, że spokojne wyłożenie argumentów, konsekwencja oraz danie klapsa, gdy dziecko mówiąc wprost - #!$%@? (jednocześnie od rodziców otrzymuje bezwarunkową miłość i nawet w momencie kary rodzice nie kwestionują swojej miłości do dziecka), dewastuje całkowicie psychikę na podobnej zasadzie, gdy sfrustrowany rodzic stosuje regularną przemoc domową, to...

Zastanawiam się,