Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 793
Wynik mojej ankiety sprzed 8 miesięcy. Najlepsze jest to, że typowy wykopek to kolo, który mega szanuje badania naukowe, opinie ekspertów itd. Pod warunkiem jednak, że chodzi o nauki ścisłe, tymczasem w kwestii pedagogiki liczy się dla niego bardziej ten słynny chłopski rozum XD Gdyby jednak poszukać pozytywnych opinii o biciu dzieci wśród artykułów naukowych, to nic sensownego się nie znajdzie, żaden poważny pegagog, psycholog, tego nie popiera. Setki artykułów, prac profesorów, ale wykopek i tak wie lepiej. Nie dociera do niego, że znaczna część kryminalistów, to osoby bite w dzieciństwie nauczone, że przemoc jest sposobem załatwiania spraw i "normalnej" komunikacji. Powiecie, że klapsy to nie bicie? Każde bicie to bicie! Kiedy klaps ręką już nie działa w ruch idzie przecież pas, kabel i inna broń.

Ps. Wynik ankiety jak na wykop jest i tak budujący.

Link do rzeczonego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/43570455/czy-uwazasz-dawanie-klapsow-za-dobra-metode-wychow/

#oswiadczenie #dzieci #rodzina #polska #rodzice #wychowanie #pedagogika #psychologia #patologiazewsi #patologiazmiasta
pogop - Wynik mojej ankiety sprzed 8 miesięcy. Najlepsze jest to, że typowy wykopek t...

źródło: comment_1590301525e5xfUxVz3UGPmAveiJI12L.jpg

Pobierz
  • 259
Ktoś napisał, że psychiatria to nie jest matematyka. Nie ma twardych dowodów.


@RobertoBaggio: Ty wiesz jak działają metaanalizy? Chyba jednak nie

I oczywiście zabawne jest to że jako 'argument' w dyskusji podajesz zdanie jednego człowieka który nie ma nic wspólnego z badaniem rozwoju dzieci a jego działalność naukowa skupia się na badaniu uzależnień.

Nauka przeszła długą drogę od XVI wieku gdzie liczył się 'autorytet' naukowca do wieku XX/XXI gdzie liczą się
Zgagulec - > Ktoś napisał, że psychiatria to nie jest matematyka. Nie ma twardych dow...

źródło: comment_1590318514Ou3GFZU4q7UPrUoAuLs2hs.jpg

Pobierz
@pogop:

Powiecie, że klapsy to nie bicie? Każde bicie to bicie! Kiedy klaps ręką już nie działa w ruch idzie przecież pas, kabel i inna broń.


o #!$%@?, dobry rak. w sumie potencjał na bestofmirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pogop: na niektore dzieci nie dziala nic poza klapsem, nadgorliwosc gorsza od faszyzmu, klaps boli mniej niz jak dziecko sie wywali i kolano zedrze, a mimo to nikt nie sra żarem żeby chodniki wyścielić dywanami. Jak chcesz się powoływać na kryminalistów, to pokaz takich ktorzy faktycznie dostawali klapsy, a nie byli konkretnie bici.
na niektore dzieci nie dziala nic poza klapsem, nadgorliwosc gorsza od faszyzmu, klaps boli mniej niz jak dziecko sie wywali i kolano zedrze, a mimo to nikt nie sra żarem żeby chodniki wyścielić dywanami.


@Never_let_me_go: tu chodzi o psychikę a nie ból fizyczny. I nie jest prawdą, że na niektóre dzieci nie działa nic poza klapsem, to lenistwo wychowawcze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@would_an_idiot_do_that: oczywiście są inne sposoby i cały czas o tym pisze, przede wszystkim kluczowe jest zrozumienie dlaczego dziecko reaguje tak, a nie inaczej i późniejsze dobranie sposobu na dotarcie do niego. Mam psa od paru lat i nigdy go nie uderzyłem, bo potrafię sobie poradzić z nim innymi bezstresowymi metodami, a były różne sytuacje. Zdaje sobie sprawę z tego, że Agresja rodzi agresję, że nie musi rozumieć dlaczego się tak dzieje
Skąd przekonanie, że dziecko, które nie rozumie, że ma nie wsadzać palców do kontaktu nagle zrozumie, że ten klaps, ból i upokorzenie od rodzica oznacza to że ma ich tam nie wkładać?


@CudMalina: xD
@rybsonk: byłoby lenistwo wychowawcze, gdyby na każde dziecko wystarczyłoby identyczne wychowanie, ale tak nie jest. Z jednym nie trzeba będzie się dużo męczyć, a drugie będzie małym niereformowalnym diabłem z wyjebką na wszelkie bezbolesne metody wychowawcze.
@ocotutajchodzi ale argument pod tytułem bo ja dostawałem klapsy i było ok to żaden argument z ja w dzieciństwie dostałam lanie raz i to ze swojej własnej winy, a i tak została trauma, strach wobec ojca aż do teraz i skończyło się terapia. Dziecko ufa rodzicowi najbardziej na świecie, jak rodzic zawodzi, to dla dziecka jest to koniec świata. Oczywiście nie dla każdego, ja byłam wyjątkowo wrażliwa, jak ktoś jest gruboskórny to
@Zgagulec być może źle się wyraziłem. Nie twierdzę, że nauka psychologiczna nie ma sensu. Jestem fanem nauki, czytam różne książki, od "inteligencji emocjonalnej" do tak wyśmiewanego w tej dyskusji Petersona.

W żadnym momencie nie napisałem, że ignoruję wszystkie badanie w tej dziedzinie.

Po prostu mam inne zdanie i nie przemawiają do mnie przytoczone przez Ciebie argumenty, bo moja głowa oddziela delikatnego klapsa od przemocy. Ty uważasz inaczej - spoko.
Ważne, żeby nikt
@rybsonk: badania psychologiczne nie są żadną wyrocznią, za 50 lat mogą być zupełnie inne wyniki. Może jednak nie robi. Świat nie jest zerojedynkowy, czasami przemoc jest jedynym skutecznym rozwiązaniem i nie ma co się upierać na morały. Wszak, pierwszą zasadą świata, u wszystkich gatunków, jest "morduj". Od zarania dziejów najpierw uczy nas się czegoś niemoralnego i to jest podstawa wszystkiego.
@pogop a>. Nie dociera do niego, że znaczna część kryminalistów, to osoby bite w dzieciństwie nauczone, że przemoc jest sposobem załatwiania spraw i "normalnej"

Myślę, że to wynika głównie z tego że po prostu przestępców się bada psychologicznie, duża część społeczeństwa była bita za dziecka przez rodziców, ja nigdy nie byłem i czasami jak posłuchałem historia znajomych to mi włosy dęba stają.
yć może jestem w błędzie. Tak naprawdę nie mam dużej wiedzy w tym temacie, będę miał dziecko, to się będę doszkalał w tym zakresie.


@zenekklocek: błąd.
Warto jednak się takimi takimi interesować wczrsniej. Dziecko to nie eksperyment, a żywe stworzenie z psychika, na ktorej rozwój rodzic ma przeogromny wpływ.
Rodzic może albo stworzyć człowieka z prawidłowo ukształtowana psychika, albo zniszczyć komuś życie. I to nie zawsze celowo, czy w pełni świadomie.