Wpis z mikrobloga

Czy zarabianie w wieku 25 lat w korpo ~5.5-6k netto można uznać za niezły wynik? Wiem, że do #programista15k mi daleko no ale nie każdy pracuje w IT¯\_(ツ)_/¯ a z drugiej strony pensja wystarcza mi na wszystko i zastanawiam się co robią z hajsem różni dyrektorzy w pracy. Taka chyba moja mentalność biedaka co nie zna życia XD
#pracbaza #korposwiat #zarobki #pytanie #pieniadze
  • 137
@IcyHot Dawno nie slyszalem tak trafnego okreslenia. Ale to prawda, apetyt rosnie w miare jedzenia. Kilka lat temu, zaraz po studiach cieszylem sie z 1200$, a teraz ponad 6000€ jest malo. Oczywiscie zmienil sie tryb zycia, mieszkam na swoim, splacan kredyt, oplacam rachunki, wydaje na samochody, ALE tez inwestuje. I mysle, ze wiekszosc ludzi, ktora ma wolna gotowke tez w cos inwestuje, glownie po to zeby nie #!$%@? i zabezpieczyc sie na
@niewiemjakiwybrac: 6K netto to nieźle, nie słuchaj wykopowych frustratów. Nie będziesz głodny ale nie będziesz też królem życia. Polecam już zacząć odkładać i inwestować(nie forex ani inne tego typu wynalazki, bezpieczne fundusze z małym ryzykiem) tak żeby chociaż odrobine zwalczyć inflację.
Ale pracowałbym żeby do 30 roku życia mieć min. 10K+ netto bo jak niektórzy tutaj już pisali, jak będziesz chciał założyć rodzinę to już będzie ciężko. Powodzenia i gratulacje !
Czy zarabianie w wieku 25 lat w korpo ~5.5-6k netto można uznać za niezły wynik?


@niewiemjakiwybrac: normalny.
Seba na budowie jak umie into płytki albo prostowanie ścian to tyle samo zarabia. No i jego umiejętności przydają się w domu.
Ja w tym wieku już miałem 10k+