Wpis z mikrobloga

Czy zarabianie w wieku 25 lat w korpo ~5.5-6k netto można uznać za niezły wynik? Wiem, że do #programista15k mi daleko no ale nie każdy pracuje w IT¯\_(ツ)_/¯ a z drugiej strony pensja wystarcza mi na wszystko i zastanawiam się co robią z hajsem różni dyrektorzy w pracy. Taka chyba moja mentalność biedaka co nie zna życia XD
#pracbaza #korposwiat #zarobki #pytanie #pieniadze
  • 137
Czy zarabianie w wieku 25 lat w korpo ~5.5-6k netto można uznać za niezły wynik?


@niewiemjakiwybrac: Kiedy widzę jak ktoś zadaje takie pytania to się zastanawiam w jakim domu kto się wychował. Szukasz uznania wśród obcych ludzi? A jakby Ci wszyscy napisali, że zarabiasz #!$%@? to byś się popłakal?

Szczerze? Znam osoby które w wieku 25 lat koszą 70k netto na kontraktach (z 2 etaty) tylko oni nigdy od komputera nie
Czy zarabianie w wieku 25 lat w korpo ~5.5-6k netto można uznać za niezły wynik?


@niewiemjakiwybrac: Wszystko zależy od potrzeb i celów w życiu. Ja przykładowo nie mam jakichś większych celów typu dom czy coś, chce po prostu sobie na spokojnie żyć i nie martwić się czy starczy kasy do końca miesiąca. Pogoń za pieniędzmi? To nie dla mnie. Dlatego nie odpowiem ci czy to niezły wynik, sam musisz wiedzieć.
@niewiemjakiwybrac:

zastanawiam się co robią z hajsem różni dyrektorzy w pracy


Serio? Przykładowo mieszkanie w centrum na kredyt z rata 3-5k, auto z salonu. Tygodniowe wakacje z rodziną 2-3 razy w roku. To są ogromne wydatki, ale wciąż nie jest to luksus. Oczywiście można żyć skromniej, ale skoro ma się dyrektorską pensję i w dodatku nie żyje się pod kurek, tylko parę tys. miesięczne można odłożyć to dlaczego nie.