Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Plp_: n'a 125 biegi inaczej niż na większych silnikach.
Na 650cc to po 9 godzinach jazd zdawalem prawko na placu (w Belgii), po 3 godzinach dodatkowych miasto.
Łatwizna.
Na 125 ciezko, no na wyższych obrotach wszystko się odbywa.
@Plp_: W szkole nauki jazdy kurs na 125 to zwykle 9-10h praktyki, przy czym tam oprócz obsługi moto uczą też zachowania, obycia, techniki skrętu itp. Jak masz doświadczenie sama skrzynia to może godzina
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Plp_: żona uczyła się na skuterze i na manualnej 125 nauczyła się normalnie jeździć w 2-3 godziny. Najważniejsze moim zdaniem to każdy krok opanować dość dobrze, pierw ruszanie i zatrzymywanie się, później powolna jazda, powolne manewry i szybka jazdy.
@WutkaBXL co ty pieprzysz, 125 mają normalnie biegi jak każdy inny motocykl. Na co dzień jeżdżę właśnie na 125, ale jak wsiadam na większą pojemność to poza mocą i masą nie ma specjalnej różnicy. @Plp_ ogarniesz podstawy w moment. Kwestia żebyś nauczył się zmieniać biegi, ale to jest dosyć intuicyjne. Najlepiej poćwicz sobie na początek gdzieś na pustym placu, żeby nie odwalić nic na mieście ( ͡º ͜ʖ͡º
@Plp_ zmiana biegów, operowanie sprzęgłem i podstawowe hamowanie to 1h-2h. Manewry i hamowanie awaryjne z 2h. Nietrąbienie podczas włączaniu kierunkowskazów z pół roku xd, jazda na gumie (nie za wysoko) rok itp, itd. Ciagle się uczę choć jeżdżę już ponad 2 lata i nadal czuję, że nic nie umiem :)
@ziemniag: ma normalne biegi, ale nie powiesz mi że na takich samych obrotach wszystko idzie... Jak robiłem ósemki mt-07 to na jedynce, bez dotykania sprzęgła ani gazu, tylko kierownica. To samo na 125cc trzeba robić bawiąc się sprzęgłem i gazem.
Znajomy mial cbr125 za malolata. Wiedzialem gdzie jest sprzeglo, gdzie gaz gdzie hamulec i ze 1 w dol a reszta do gory. Wsiadlem i pojechalem ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Plp_: Jakis kilometr jazdy. Wsiadlem na pierwsza 125 i od razu umialem jechac. Nigdy nie mialem nawet skutera. Wczesniej ogladalem materiał COD'y o zmianie biegów i z niego sie nauczylem
@Plp_:
Żeby jechać to minuta - dwie. Warto wcześniej w internetach przeczytać jak zmieniać biegi, co to przegazówka, przeciwskręt, jak wchodzić w zakręt itp. Żeby płynnie to wychodziło to ze 3 - 4 jazdy u mnie.