Wpis z mikrobloga

Cześć Wykopki,

moja różowa ma odłożone 30k zł

i chciałby to zdywersyfikować, nie jest to dużo, ale szkoda będzie patrzeć jak to traci na wartości razem ze złotówką.

Samemu miałem plan taki:
(Zakładam, że fizycznego złota już nie dostane na rynku w najbliższym czasie)
-10k zostawić w złotówkach
-7,5k zł w euro
-7,5k zł we frankach
-5k zł w bitcoinie

Chciałbym odwołać się do inteligencji grupy i spytać Was wykopki co myślicie i czy macie jakieś inne pomysły na ochronę kapitału?

#pytanie #finanse #kryptowaluty #zloto #inwestycje #gielda #pieniadze #jakzyc #problemypierwszegoswiata
  • 177
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lukaszzz: polecam czytanie ze zrozumieniem. Jeszcze raz i powoli - wszystkie banki centralne masowo dodrukowują pieniądze i obniżają stopy procentowe. Co te dwie rzeczy wywołują? Inflację. Czemu? Bo inflacja powoduje dewaluację długu. Wszystkie kraje są zadłużone po uszy i nikt nie może sobie pozwolić na wzrost odsetek od długu, a to właśnie by wywołała deflacją. Rozumiesz?
  • Odpowiedz
@lukaszzz: polecam czytanie ze zrozumieniem. Jeszcze raz i powoli - wszystkie banki centralne masowo dodrukowują pieniądze i obniżają stopy procentowe. Co te dwie rzeczy wywołują? Inflację. Czemu? Bo inflacja powoduje dewaluację długu. Wszystkie kraje są zadłużone po uszy i nikt nie może sobie pozwolić na wzrost odsetek od długu, a to właśnie by wywołała deflacją. Rozumiesz?


@Domiman: nikt też nie może sobie pozwolić na wzrost udziału długu do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dwds: Moim zdaniem czeka nas bardzo poważny kryzys, gdzie ludzie przez długi czas będą ograniczeni z powodu wirusa i nie będą wydawali dużo pieniędzy, także z obawy o utratę pracy. Wypłaty spadną, podobnie stanie się na całym świecie.
Pieniądze się dodrukowuje, ale inflacja nadejdzie dopiero za jakiś czas pewnie kilka miesięcy, bo gospodarka się skurczy. Polska waluta raczej nie podskoczy, ale zastanawia mnie także euro, które w swojej strefie ma
  • Odpowiedz
@dwds: moim zdaniem już za późno na wsadzanie tych pieniedzy w cokolwiek , ale jeśli miałbym coś z nimi zrobić, to wsadzilbym wszystko we franka
  • Odpowiedz
@dwds


Cześć zajmuje się tym tematem zawodowo. Przyznam szczerze, że mówisz o zabezpieczeniu kapitału podając ryzykowne pomysły. Jeśli chodzi o waluty są już przewartościowane a kryzys w Polsce wcale nie zapowiada się być większy niż na zachodzie. Dodatkowo stopa zwrotu z walut nie jest wysoka, 20 gr wzrostu to 4% w skali roku. Bitcoin ogormna spekulacja. Pieniądze powinniśmy trzymać w tej walucie w której zarabiamy i wydajemy. Dodatkowo to jak je
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dwds: a srebro? Np srebrne monety bulionowe? Chyba w miarę płynny towar.

Ale nie wiem jak teraz z dostępnością. Na początku roku monetki można było kupić za ok 70 PLN, podejrzewam, że przez "kryzys" to teraz cena mocno nieaktualna...
  • Odpowiedz