Wpis z mikrobloga

Cześć Wykopki,

moja różowa ma odłożone 30k zł

i chciałby to zdywersyfikować, nie jest to dużo, ale szkoda będzie patrzeć jak to traci na wartości razem ze złotówką.

Samemu miałem plan taki:
(Zakładam, że fizycznego złota już nie dostane na rynku w najbliższym czasie)
-10k zostawić w złotówkach
-7,5k zł w euro
-7,5k zł we frankach
-5k zł w bitcoinie

Chciałbym odwołać się do inteligencji grupy i spytać Was wykopki co myślicie i czy macie jakieś inne pomysły na ochronę kapitału?

#pytanie #finanse #kryptowaluty #zloto #inwestycje #gielda #pieniadze #jakzyc #problemypierwszegoswiata
  • 177
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dwds: Te 30k to obecnie tak mały kapitał, że więcej czasu tracisz na analizy co z nim zrobić niż coś na tym zarobisz a nawet możesz stracić.
Na walutach stracisz na spreadzie a w najlepszym wypadku wyjdziesz na 0.
BTC to ruletka i równie dobrze możesz grać w pokera online tą kwotą.

Takie środki lepiej trzymać w swojej walucie aby w razie czego je mieć na niespodziewane wydatki niż wtedy
  • Odpowiedz
  • 0
@dwds obligacje skarbu państwa indeksowane inflacją wydają mi się najlepsze "na start" i sam chce w nie wejść tylko muszę mieć czym XD
  • Odpowiedz
  • 0
@DJArmani ej zauważyłeś, że on chce chronic kapitał, a nie przygotowywać się na wojnę? Co zrobi z z broniom po kryzysie? Zostanie handlarzem broni na czarnym rynku XD?
  • Odpowiedz
  • 0
@dwds nie inwestuj teraz w fizyczne bo premie są chore, tak samo nie zmieniaj złotówki na inne waluty bo w następnym cyklu gospodarczym złotówka zyska w stosunku do walut jak euro czy usd.
Jeżeli chodzi o metale szlachetne zainteresuj się tematem etf zabezpieczonych fizycznym metalem
  • Odpowiedz
@lukaszzz: uniżenie przepraszam szanownego Pana XD Nie wiem jak powiązałeś Steva Buscemi z deflacją, ale myślę, że podobnie zaawansowany proces myślowy stoi za przewidywaniem deflacji w przyszłości. Deflacja po kryzysie w 2008 trwała 1-2 lata i była minimalna, a tak cały czas jest inflacja od lat 70 z małymi przerwami. Wszystkie banki centralne dodrukowują pieniądze masowo, żeby do deflacji nie dopuścić za żadne skarby, bo system monetarny opiera się na
  • Odpowiedz
ej zauważyłeś, że on chce chronic kapitał, a nie przygotowywać się na wojnę? Co zrobi z z broniom po kryzysie? Zostanie handlarzem broni na czarnym rynku XD?


@Yahoo_: A co, po kryzysie b--ń się przeterminuje? Ludzkość zatraci zdolność handlowania? Nie wiem, czy zauważyłeś, ale raz nabyte przedmioty można później sprzedać – nikt nie każe ci trzymać do śmierci wszystkiego, co kiedykolwiek kupiłeś. Dla kogoś z pozwoleniem b--ń to teraz lepsza
  • Odpowiedz