Wpis z mikrobloga

Cześć Wykopki,

moja różowa ma odłożone 30k zł

i chciałby to zdywersyfikować, nie jest to dużo, ale szkoda będzie patrzeć jak to traci na wartości razem ze złotówką.

Samemu miałem plan taki:
(Zakładam, że fizycznego złota już nie dostane na rynku w najbliższym czasie)
-10k zostawić w złotówkach
-7,5k zł w euro
-7,5k zł we frankach
-5k zł w bitcoinie

Chciałbym odwołać się do inteligencji grupy i spytać Was wykopki co myślicie i czy macie jakieś inne pomysły na ochronę kapitału?

#pytanie #finanse #kryptowaluty #zloto #inwestycje #gielda #pieniadze #jakzyc #problemypierwszegoswiata
  • 177
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Różowa może złożyć sobie konto maklerskie w swoim banku i przez internet kupić akcje kilku solidnych spółek, które są teraz w cenach najniższych od nawet 10 lat - np. PKO BP, Pekao, Orlen, Lotos, PGE.

@mudkipz:

Widzę, że c/z dominuje w twoim podejściu, nie patrzysz na otoczenie
Banki - słabo bo nie idzie sie w inwestycje/konsumpcje teraz
węglowodory
  • Odpowiedz
@dwds: Myślę, że mimo wszystko to ona ma oszczędności a nie Ty, więc to ona potrafi oszczędzać a nie Ty, więc ona powinna doradzać Tobie :) Daj se siana, niech robi ze swoimi pieniędzmi to co uważa za słuszne. Dobrze doradzisz - nikt o tym nie będzie pamiętał. Źle doradzisz - cała wina spadnie na Ciebie.
  • Odpowiedz
@JagniecymFuterkiemWalekPokryty: Nie ma żadnego mieszkania za 17 tys chłopie xD za 17 tys nawet NOWEGO auta nie kupisz, a co dopiero mieszkanie (i nieważne ile ma metrów) nie znajdziesz żadnej oferty sprzedaży mieszkania za tak śmieszne pieniądze xD chyba że jakąś meline, ale wtedy w remont musiałbyś włożyć 3 razy tyle więc na jedno wychodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dwds: polecam tfi, proste w obsłudze, nie wymaga rozeznania sytuacji poszczególnych spółek giełdowych. Dla zaznajomienia z tematem polecam książkę M.Rogala Otwarte fundusze inwestycyjne
  • Odpowiedz