Wpis z mikrobloga

Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmówiłem przyjęcia mandatu w wysokości 500 zł za przemieszczanie się podczas "stanu epidemii" bez jakiejkolwiek "potrzeby". Od piątku mnie bagetmajstry szukały i dopiero wczoraj wręczyli mi przesyłkę z sanepidu, zdjęcie poglądowe w załączniku.

Nie ukrywam, że jestem zszokowany faktem co tu się #!$%@?( ͡° ʖ̯ ͡°). Najśmieszniejsze, że na odwołanie się od tego są 2 tygodnie a na zapłatę kary tydzień.

Jakieś porady prawne?

#koronawirus #bekazpisu #pytanie
drivent - Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmó...

źródło: comment_1586700371OMHhInfrj2SRqr2xJdKEtn.jpg

Pobierz
  • 592
@drivent: zapłać, odwołaj się, bo w przeciwnym wypadku ściągną kasę od Twojego pracodawcy (z twojej pensji) o ile pracujesz na legalu, jak nie to to odwiedzi Cię poborca podatkowy a nie komornik, kary administracyjne ściąga sobie US.
@Mszanin komornik jest przy egzekucji sądowej/prawo cywilne. Tu masz egzekucję w administracji, więc oddadzą najpewniej do US i to US go będzie ścigał. Wyczyszczenie konta to porada na góra miesiąc, jak zajmą konto, nic nie spłynie przez miesiąc to pojawi się poborca skarbowy i się zacznie zajmowanie mienia, potem licytacja. Ale mimo wszystko ja bym nie płacił, wyczyścił konto , w międzyczasie złożył odwołanie i czekał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 35
@drivent: "ziomuś", tyle już "przeszedłeś z polskim prawem", że masz do zapłaty:
- 500zł
- 5 000zł
Do tego:
- Sprawa w sądzie
- Proces odwołania się od kary pieniężnej z Sanepidu

Także "ziomuś" powodzenia Ci życzę, zajebisty masz weekendzik dzięki wykopowym poradom ekspertów i swoim doświadczeniu z prawem xD

No ale rozumiem, gdybym ślepo zabrnął w taką ciemną dupę to też by mi zostały tylko urojenia.
@drivent:
Dokładnie 4 dni temu pisałem:
"Nie przyjmuj, zaczniesz dyskutować to po złości mogą skierować sprawę do sanepidu i tu do 30k zł kary z czasem jeden tydzień na spłatę, bez odwołania. Nie chwalę tej sytuacji, ale radzę dać sobie na wstrzymanie i nie chojrakować. "
Te pisemka, które piszą prawnicy i radzą nie przyjmować mandatów teraz nie pomogą - schowają głowę w piasek co najwyżej.