Wpis z mikrobloga

Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmówiłem przyjęcia mandatu w wysokości 500 zł za przemieszczanie się podczas "stanu epidemii" bez jakiejkolwiek "potrzeby". Od piątku mnie bagetmajstry szukały i dopiero wczoraj wręczyli mi przesyłkę z sanepidu, zdjęcie poglądowe w załączniku.

Nie ukrywam, że jestem zszokowany faktem co tu się #!$%@?( ͡° ʖ̯ ͡°). Najśmieszniejsze, że na odwołanie się od tego są 2 tygodnie a na zapłatę kary tydzień.

Jakieś porady prawne?

#koronawirus #bekazpisu #pytanie
drivent - Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmó...

źródło: comment_1586700371OMHhInfrj2SRqr2xJdKEtn.jpg

Pobierz
  • 592
@Vasek: "Kto, wiedząc o tym, że jest chory na […] chorobę zakaźną albo podejrzany o tę chorobę, […] nie przestrzega nakazów lub zakazów zawartych w przepisach o zapobieganiu tym chorobom lub o ich zwalczaniu albo nie przestrzega wskazań lub zarządzeń leczniczych wydanych na podstawie tych przepisów przez organy służby zdrowia, podlega karze grzywny albo karze nagany."

"Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych,
@zirytowana_plaszczka: komornik jest przy egzekucji sądowej/prawo cywilne. Tu masz egzekucję w administracji, więc oddadzą najpewniej do US i to US go będzie ścigał. Wyczyszczenie konta to porada na góra miesiąc, jak zajmą konto, nic nie spłynie przez miesiąc to pojawi się poborca skarbowy i się zacznie zajmowanie mienia, potem licytacja. Ale mimo wszystko ja bym nie płacił, wyczyścił konto , w międzyczasie złożył odwołanie i czekał.
@ravau: to widocznie nie miałeś kontaktu z polskim komornikiem.
Który na przykład w przypadku zajęcia, potrafi zająć sześć kont na raz.
Za to samo zajęcie.
Spółka cywilna dwóch właścicieli i współmałżonkowie. Bo nie mieli rozdzielności.
Na wszystkich kontach zajęcie około 4500 pln. Na tą samą należność.

Napiszesz że można się odwołać. ale to trwa.
@Ponczo88: Nadal nie rozumiesz, czym jest kara administracyjna i na czym polega?

Innym przykładem kary administracyjnej jest zatrzymanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej, niż 50 km/h. I nie ma znaczenia, czy to błąd pomiaru, wykonalność jest natychmiastowa.