Wpis z mikrobloga

Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmówiłem przyjęcia mandatu w wysokości 500 zł za przemieszczanie się podczas "stanu epidemii" bez jakiejkolwiek "potrzeby". Od piątku mnie bagetmajstry szukały i dopiero wczoraj wręczyli mi przesyłkę z sanepidu, zdjęcie poglądowe w załączniku.

Nie ukrywam, że jestem zszokowany faktem co tu się #!$%@?( ͡° ʖ̯ ͡°). Najśmieszniejsze, że na odwołanie się od tego są 2 tygodnie a na zapłatę kary tydzień.

Jakieś porady prawne?

#koronawirus #bekazpisu #pytanie
drivent - Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmó...

źródło: comment_1586700371OMHhInfrj2SRqr2xJdKEtn.jpg

Pobierz
  • 592
Myślisz że to dotyczy tylko RORu? Czy ogółem kont bankowych, jak i te oszczędnościowe?


@ravau: Dotyczy to wszystkiego co masz.

Czy jak nie przyjdzie przelew 1 dnia miesiąca z pensja, nie zostanie ona zagarnięta z automatu i tak?


@ravau: Przy zajęciu konta zgarniają wszystko i pozostawiają 80% pensji minimalnej. Oczywiście tą wartość piszę na oko, bo nie pamiętam ustawy.
@drivent: Już pomijając kwestię tego, czy ten mandat powinieneś dostać czy nie. Jest sytuacja, że chcą Ci wlepić mandat, ty go nie przyjmujesz, wiec powinieneś dostać skierowanie do sądu, o którym od razu jesteś poinformowany podczas zatrzymania. Takiego skierowania nie dostałeś, jak wnioskuję z postu? To co, po cichaczu wrąbali Ci karę administracyjną, o której nawet nie wiedziałeś, że ją dostajesz?
@drivent: > podpisywałem skierowanie do sądu i jak widać zamieniło się to na karę 5k ¯_(ツ)_/¯
Byłeś o tym poinformowany? Przecież jak podpisywałeś oświadczenie o skierowaniu do sądu na kwotę 500 złotych, to jakim prawem to może nagle się zmienić na karę administracyjną i to w wysokości 5000 złotych?

Może i ja coś nie łapię, ale można tak w ogóle? Jak skierowanie do sądu, to do sądu, a jak kara administracyjna,