Wpis z mikrobloga

Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmówiłem przyjęcia mandatu w wysokości 500 zł za przemieszczanie się podczas "stanu epidemii" bez jakiejkolwiek "potrzeby". Od piątku mnie bagetmajstry szukały i dopiero wczoraj wręczyli mi przesyłkę z sanepidu, zdjęcie poglądowe w załączniku.

Nie ukrywam, że jestem zszokowany faktem co tu się #!$%@?( ͡° ʖ̯ ͡°). Najśmieszniejsze, że na odwołanie się od tego są 2 tygodnie a na zapłatę kary tydzień.

Jakieś porady prawne?

#koronawirus #bekazpisu #pytanie
drivent - Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmó...

źródło: comment_1586700371OMHhInfrj2SRqr2xJdKEtn.jpg

Pobierz
  • 592
  • Odpowiedz
zapłać natychmiast, po zaplacisz jeszcze za usługę komornika


@Zarzadca: Wiesz ile kosztuje taka usługa? Też wisi na mnie niesprawiedliwy wyrok, ale również nie chcę im płacić dobrowolnie, bo się z nim nie zgadzam. Dlatego rozważam właśnie taką drogę, z tą dodatkową usługą
  • Odpowiedz
@Ponczo88: Podstawy do zapłacenia są i jest to decyzja sanepidu na nałożenie kary administracyjnej.
Są nawet podstawy prawne to wystawienia takiej decyzji przez sanepid.

Problemem w tym wszystkim jest nielegalność tych praw, ale od tego droga odwoławcza jest zupełnie inna, niż zwykłe "nie płać".
  • Odpowiedz
Nie lepiej nie płacić, i wypłacić pieniądze z banku, a potem wpłacić na jakieś zagraniczne konto, w innym państwie, w UE? Odwoływać się też oczywiście.
  • Odpowiedz
@drivent: Kolego
Proponuje zaangazowac prawnika by upewnić się że wszystko dobrze ogarnąłeś.
Musisz niestety zapłacić, i odwołać się do Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego.
Jeśli tego nie zrobisz, wpadnie komornik i sprawy się pogorszą.
W odwołaniu musisz wskazać na niedopełnienie procedur i brak możliwości zaznajomienia się i odniesienia się do skargi (reszte skonsultuj z prawnikiem)
Sprawa mandatu, to osobna sprawa i tą rozpatrzą w sądzie, tu sprawa jest dużo prostsza, pełno tego na
  • Odpowiedz