Wpis z mikrobloga

Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmówiłem przyjęcia mandatu w wysokości 500 zł za przemieszczanie się podczas "stanu epidemii" bez jakiejkolwiek "potrzeby". Od piątku mnie bagetmajstry szukały i dopiero wczoraj wręczyli mi przesyłkę z sanepidu, zdjęcie poglądowe w załączniku.

Nie ukrywam, że jestem zszokowany faktem co tu się #!$%@?( ͡° ʖ̯ ͡°). Najśmieszniejsze, że na odwołanie się od tego są 2 tygodnie a na zapłatę kary tydzień.

Jakieś porady prawne?

#koronawirus #bekazpisu #pytanie
drivent - Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmó...

źródło: comment_1586700371OMHhInfrj2SRqr2xJdKEtn.jpg

Pobierz
  • 592
@drivent: otóż to, więc nie ogarniam tych rad, by "wyciągnąć z konta pieniądze", mam wrażenie że to piszą dzieci, które mają konto założone i na nim kasę z Komunii świętej, stąd pomysł by ją "wyjąć". xD


@ravau: Mi ściągnęli mandat z konta, którego nie używałem 2 lata. Nie przychodziło mint wynagrodzenie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@drivent: serio w Tychach? Chodzę/jeżdżę codziennie po Tychach i serio może podczas tej kwarantanny widziałem milicję z 3razy, z tego raz stali na parkingu koło azetu, zresztą dość często tam stoją. Drugi raz spotkałem bagiete jak stałem w kolejce po bułki.. chciałem go nawet przepuścić, ale nie chciał.
Serio nie wiem co robiłeś że się #!$%@? do Ciebie.
Będziesz miał jeszcze sprawę w sądzie karnym.


@AssRock: a to można karać dwa razy za to samo? Imo albo sąd, albo kara administracyjna. No i nieciekawie by było, gdyby sanepid odrzucił odwołanie, a sąd uniewinnił.
@drivent: Jakieś pouczenie do tego dołączyli? Komornikiem się nie martw, bo to będzie egzekucja w trybie administracyjnym. Oni tylko zajmują konto, nadpłatę podatku w US, ewentualnie wynagrodzenie/ZUS. Jest to też dużo tańsza egzekucja niż sądowa. I nie ma odsetek. . Nie płać, odwołaj się do pierwszej instancji (tj. Kolegium odwoławcze), a później do Sądu Administracyjnego