Wpis z mikrobloga

Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmówiłem przyjęcia mandatu w wysokości 500 zł za przemieszczanie się podczas "stanu epidemii" bez jakiejkolwiek "potrzeby". Od piątku mnie bagetmajstry szukały i dopiero wczoraj wręczyli mi przesyłkę z sanepidu, zdjęcie poglądowe w załączniku.

Nie ukrywam, że jestem zszokowany faktem co tu się #!$%@?( ͡° ʖ̯ ͡°). Najśmieszniejsze, że na odwołanie się od tego są 2 tygodnie a na zapłatę kary tydzień.

Jakieś porady prawne?

#koronawirus #bekazpisu #pytanie
Pobierz
źródło: comment_1586700371OMHhInfrj2SRqr2xJdKEtn.jpg
  • 592
@cecyl: wiesz może, czy tak samo to wygląda w normalnych krajach? Bo dla mnie to nie jest normalne, że policyjny pies (od kilku dni nie mam już szacunku dla żadnego milicjanta, wcześniej jakiś tam miałem) ma do mnie głupi problem i postanowi mi dowalić, a ja nie mam jak się bronić inaczej niż "zapłać i potem idź do sądu". Przecież to jest chore
@drivent: Na pewno zacznij wyciągać gotówkę z bankomatu. Codziennie ile dasz radę. Zaraz zablokują Ci konto i zostaniesz bez niczego. Oczywiście za każdym razem zahaczaj o sklep z żarciem i kup coś i zachowaj paragon dla milicjantów albo noś ze sobą chleb i jakieś jogurty albo coś innego, nie alkoholowego do jedzenia. Ja bym nie płacił, gdyż nie ma żadnego stanu wyjątkowego, ale łatwo się mówi patrząc na to z boku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 489
@drivent: "Zakazuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczania się osób przebywających na tym obszarze" xD a w ustawie, że można zakazać określonego SPOSOBU przemieszczania się, przecież każda ta kara jest do uwalenia, a te ćwoki co kierują notatkę do sanepidu, zamiast wniosek o ukaranie do sądu to totalna chamówa
@drivent: że tak zapytam, bo widzę rady, by wypłacać pieniądze z konta, by nie zostały zajęte...
Myślisz że to dotyczy tylko RORu? Czy ogółem kont bankowych, jak i te oszczędnościowe?

Bo tak się zastanawiam nad tym co tutaj radzą ludzie powyżej, jak mam 50k oszczędności, to mam całość wyciągnąć, żeby nie mogli wyegzekwować 5000zl kary?

Czy jak nie przyjdzie przelew 1 dnia miesiąca z pensja, nie zostanie ona zagarnięta z automatu
Myślisz że to dotyczy tylko RORu? Czy ogółem kont bankowych, jak i te oszczędnościowe?


@ravau: Dotyczy to wszystkiego co masz.

Czy jak nie przyjdzie przelew 1 dnia miesiąca z pensja, nie zostanie ona zagarnięta z automatu i tak?


@ravau: Przy zajęciu konta zgarniają wszystko i pozostawiają 80% pensji minimalnej. Oczywiście tą wartość piszę na oko, bo nie pamiętam ustawy.
@drivent: Już pomijając kwestię tego, czy ten mandat powinieneś dostać czy nie. Jest sytuacja, że chcą Ci wlepić mandat, ty go nie przyjmujesz, wiec powinieneś dostać skierowanie do sądu, o którym od razu jesteś poinformowany podczas zatrzymania. Takiego skierowania nie dostałeś, jak wnioskuję z postu? To co, po cichaczu wrąbali Ci karę administracyjną, o której nawet nie wiedziałeś, że ją dostajesz?