Wpis z mikrobloga

Dzisiaj tj. 25.03 przekroczyliśmy 1000 potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce.

Na przekroczenie tej liczby potrzebowaliśmy 22 dni.
Inne kraje dla porównania potrzebowały:
-Hiszpania 25 dni
-Szwajcaria 18 dni
-Włochy 16 dni
-Niemcy 24 dni
-Francja 24 dni

Na dzisiejszy dzień mamy 1051 potwierdzonych przypadków co stanowi 0,003% populacji Polski.
Z powodu koronawirusa zmarło 14 osób co stanowi 1,3% zachorowań.
W najbliższym czasie będzie podana dokładna ilość osób które wyzdrowiały

Osoby które zaplusują zawołam gdy przekroczymy 5000 zachorowań
#koronawirus #epidemia #zachorowaniakoronywpl #covid19

link do moich statystyk:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1KeW-dmOUkv-S4K4dZ-9guYmG5uz9lR1eY7g5TYJfzdA/edit#gid=0
Pobierz ferranger - Dzisiaj tj. 25.03 przekroczyliśmy 1000 potwierdzonych przypadków koronawi...
źródło: comment_1585177175HGTDxBCAp6mWwhDG9GPKN2.jpg
  • 176
o #!$%@? gorzej niż Hiszpania? Niemożliwe. Musi przyjść skutek wcześniejszego zamknięcia szkół granic..


@ImNewHere: Jaki skutek? Nawet jak tempo wzrostu jest wolniejsze (jeśli takowe jest) to i tak kiedyś dojdziemy do liczby hiszpańskiej. Po prostu tydzień, dwa później. I tak będzie moment, gdy chorych w jednym momencie będzie np 1 mln.
Gotowy przepis na pokonanie epidemii mamy z Korei i innych krajach azjatyckich, ale nikt tego nie naśladuje. W Korei szkoły są otwarte (!).


@hitherto:

Nikt tego nie naśladuje bo Gorsza Korea jest praktycznie wyspą, z pełną kontrolą granic i permanentnym zagrożeniem wojną.

Granicę można przekroczyć wyłącznie przez kilkanaście lotnisk i portów, które obsługują połączenia międzynarodowe. Wszystko z pełną kontrolą graniczną i możliwością wyśledzenia każdego przyjeżdżającego.
To samo dotyczy Tajwanu, Japonii.

W
ci chodzą normalnie do sklepu i do pracy.


@hitherto: dzwoniłem wczoraj do Castoramy bo miałem odebrać materiał i pytam jak u nich wygląda praca w związku z ograniczeniami ruchu to gościu mi powiedział że w sklepie mają pełno ludzi... Podjechałem pod bramę budowlaną żeby tylko załadować towar bez kontaktu z nikim a przez szybę widziąłem tłumy ludzi bez masek, bez rękawiczek. U nas będzie #!$%@?
Według mnie lepszym pomysłem jest liczenie dni od przekroczenia wykrycia 100 przypadków.


@jajcek: wtedy nie bierzesz pod uwage ludnosci w kraju i zageszczenia ludnosci

o wiele latwiej o 100 przypadkow w japoni z gestoscia zaludnienia 300 os/km a inaczej w norwegi z 15 gdzie trzeba sie postarac zeby sie zarazic od sasiada :P

moze jeszcze lepszym bylo by liczenie dni od wykrytych przypadkow na mln mieszkancow... ale znow... wykrytych? a jak