Wpis z mikrobloga

W związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z wystąpieniem zakażeń SARS-CoV-2 oraz z licznymi pytaniami dotyczącymi oddawania krwi, wspólnie z opiekunami tagu #barylkakrwi przygotowaliśmy znalezisko w tej sprawie.

Wykopiecie? Link do znaleziska: https://www.wykop.pl/link/5387927/twoja-krew-jest-teraz-bardzo-potrzebna-pandemia-nie-zmniejsza-zapotrzebowania/

TWOJA KREW JEST TERAZ BARDZO POTRZEBNA, PANDEMIA NIE ZMNIEJSZA ZAPOTRZEBOWANIA NA KREW!

Nie bój się! Jednorazowo oddajesz tylko 450 ml krwi. To zaledwie kilka procent tej płynnej tkanki i niewielki ułamek wagi dorosłego człowieka. Nie ma to istotnego wpływu na Twój organizm. Regeneracja zaczyna się praktycznie od razu, a po około 12 godzinach ilość krwi w organizmie jest taka, jak przed oddaniem. Wolny i oczywiście płatny dzień pracy możesz wykorzystać na odpoczynek i regenerację.

W Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa bezwzględnie przestrzegane są wzmożone działania higieniczne i dezynfekcyjne oraz zasady ochrony osobistej dla wszystkich pracowników (nie tylko medycznych), a także dla osób przychodzących z zewnątrz.

W związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z wystąpieniem zakażeń SARS-CoV-2, do oddawania krwi nie mogą być zakwalifikowane osoby które:
– przebywały poza Polską w ciągu ostatnich 2 tygodni,
– miały kontakt z osobą z potwierdzonym zakażeniem COVID-19,
– miały kontakt z osobami, które wróciły z kraju/ów z lokalną transmisją wirusa SARS-CoV-2 i miały objawy infekcji,
– przechodziły zakażenie COVID-19 (po ustąpieniu objawów oraz wykluczeniu zakażenia w badaniu laboratoryjnym),
– mają objawy infekcji dróg oddechowych,
– mają podwyższoną temperaturę powyżej 37 stopni.

Okres dyskwalifikacji z oddawania krwi wynosi w takich przypadkach przynajmniej 14 dni. Osoby, które spełniają powyższe kryteria prosimy o niezgłaszanie się do placówek celem oddania krwi. Wszyscy chętni do oddania krwi będą poddawani dodatkowej, wstępnej weryfikacji przed wejściem do RCKiK.

JESTEŚ ZDROWY? ODDAJ KREW!

Link do szczegółowych informacji:
Gdańsk
Poznań
Warszawa
#koronawirus #krwiodawstwo #krew #rckik #covid19 #zdrowie #epidemia
Pobierz
źródło: comment_1584380263wYfgY3OttBhXZ5pRM1MaGW.jpg
  • 74
@pani_doktor_od_arszeniku byłem dziś odda. Krew i 2 razy zmierzyli mi temperaturę. 36,7 , 3 raz po pół godzinie, jak już oddałem próbki krwi i zrobiło się 37.2 XD. Chciałbym nadmienić, że prócz mnie wszystkim 10 - 12 osobom zrobili to samo i ten sam wynik, z 36.6 na ponad 37 i oczywiście każdego zawrócili. Rozumiem, że bezpieczeństwo ale #!$%@? przy mnie zepsuły się im termometry i czekaliśmy kilka minut na nowe, potem