Wpis z mikrobloga

@zader7: ja #!$%@? na prawdę #!$%@? pis zgarnia pkt za nic, #!$%@? panika obawy i w sumie słuchanie ekspertów i już JACY TO ONI NIE GENIALNI W TYM. A prawda jest taka że za PO pewnie wyglądało by to podobnie, czyli kisiel w majtach i słuchanie ekspertów.
niestety to tylko medialne #!$%@?...zamknięcie kraju to jedyne co mogą zrobić, bo w szpitalach brakuje #!$%@? płynu do dezynfekcji rąk. O kombinezonach nawet nie wspominam


Znasz strategię i priorytety dostaw? Wiesz chociaż o sieci jednoimiennych szpitali zakaźnych? To przestań siać panikę.

@mexi:
tusk: "sytuacja jest niepokojąca, nie lekceważe jej, odniosę się do niej na konferencji prasowej w przyszłym tygodniu"...xDDDD

kopacz: "razem z rosyjskim lekarzami i patoloagmi pracujemy wspólnie ramie w ramie"...xDDDD

komorowski: " rodacy, stańcie na krzesłach to będziecie bezpieczni"...xDDDDD


@zader7: Du.a: Gdzie mam podpisać?
Kaczyńśki: kanalie
@Planeta_odebete2: rozumiem, że do innych szpitali niż "zakaźne" chorzy z sars-cov2 nie przychodzą? Tu nie chodzi o priorytety dostaw, tu chodzi o to, że chciałbym w szpitalu #!$%@? maseczki i nie martwić się o to, że mamy 3l płynu do dezynfekcji na 30 osób.
Całkowicie się zgadzam, żeby tak rozwalić służbę zdrowia to trzeba nadzwyczajnego talentu.


Jedno nazwisko: Arłukowicz. Jak masz medycznych znajomych, podpytaj koniecznie.

Poza tym powtarzam jak mantrę: nakłady na Służbę Zdrowia są najwyższe w historii i to zarówno w liczbach bezwzględnych jak i w %PKB. To, że inną narrację wam wciskają trole z neuropa,
świadczyć dokładnie o niczym.
@yggdrasil:
@mexi:

I jeszcze jedno. Pytanie co lepsze. W sytuacji ograniczonej liczby środków trzymać je w rezerwach i rozdysponowywać na bieżąco, tam gdzie będą niezbędne, czy rozdać wszystkim jak leci i pozbyć się buforu do ewentualnej reakcji.
@powsinogaszszlaja:

Arłukowicz po prostu rezydentów olał i wynagrodzenia ani drgnęły. Obcinał wydatki na wszystko co się dało z onkologią na czele. Od lat było wiadomo, że są braki kadrowe personel się starzeje - nie tworzono nowych uczelni czy choćby Collegium Medicum przy uniwersytetach. Dopiero za tej ekipy się dało... Teraz te same gęby mają CZELNOŚĆ cokolwiek mówić w sprawach medycyny...
@kris666123: Pani Kidawa-Błońska? No zdecydowanie trudno temu zaprzeczyć, z inteligenckiej rodziny kobieta, jak mało kto w tym parlamencie, wnuczka ministra Władysława Grabskiego. Ale nie bardzo rozumiem co ma inteligenckie pochodzenie do programowego antyintelektualizmu nurtu politycznego reprezentowanego przez bogoojczyźnianych populistów z PiSu. Ale już mniejsza o to.
@zader7: Nie piszcie takich idiotyzmów.

Fatalnie zarządzana polska służba zdrowia jest w opłakanym stanie na co dzień, nawet bez żadnej epidemii - i właśnie dlatego rząd wykonuje te "odważne" (paniczne) ruchy - bo pali im się pod dupą. Gdyby teraz było tyle przypadków zachorowań, co np. w Niemczech, to obnażyłoby to katastrofalną sytuację, do jakiej rządy PiS (i nie tylko) doprowadziły w służbie zdrowia swoją nieudolnością. Stąd te usilne starania, żeby
@zader7

1. Są #!$%@? nieudacznikami, bo wcześniej ogołocili nas z jakichkolwiek środków do walki, nie mamy rezerw

2. Mimo to, jak już mleko w tym syfie się rozlało, to reagują prawidłowo
Kopacz o wojnie na Ukrainie

"Wie Pan, jestem kobietą. Ja sobie wyobrażam, co bym zrobiła, gdyby na ulicy pokazał się człowiek #!$%@?ący ostrym narzędziem, albo trzymający w ręku pistolet. Pierwsza moja myśl, tam za moimi plecami jest mój dom i moje dzieci. Więc wpadam do domu, zamykam się i opiekuje się moimi dziećmi"

HUE HUE HUE HUE HUE HEU HEU takiego mieliśmy premiera

W sumie to gdyby nie kit sprzedawany przez TVN
@zader7: Ale nie wyjeżdżaj mi tu z PO, bo ja nie jestem ich miłośnikiem delikatnie mówiąc.

Od 5 lat rządzi PiS i to ich rozliczamy z każdego zmarłego w kolejce do lekarza, z każdego braku w szpitalach i z każdego pacjenta czekającego 12h na SORze.
@Hlautameki Ty byś się zesrał co najwyżej... Czy ty serio uważasz, że takie decyzje jakie podjął w tej chwili nasz rząd są takie proste ?? Dla takich prostych ludzi jak ty pewnie tak ale rząd musi rozważyć każdy aspekt także niestety ten ekonomiczny itp. to nie są łatwe decyzje o czym powinno świadczyć chociażby podejście do tego innych państw UE.
@HaSSaN

@Hlautameki Ty byś się zesrał co najwyżej... Czy ty serio uważasz, że takie decyzje jakie podjął w tej chwili nasz rząd są takie proste ?? Dla takich prostych ludzi jak ty pewnie tak ale rząd musi rozważyć każdy aspekt także niestety ten ekonomiczny itp. to nie są łatwe decyzje o czym powinno świadczyć chociażby podejście do tego innych państw UE.


Jakoś z takimi trudnymi i jednoczenie fatalnymi dla naszego kraju decyzjami