Wpis z mikrobloga

@vin42


@Chlebek_Pyszny: no a nie mamy??? Kto by to ogarnął? Kopacz z Komorowskim??? XDDD

Ja na przykład bym to lepiej ogarnął. Mieli trzy miesiące forów i gówno zrobili w tym czasie. Nie mówiąc, że dobijali służbę zdrowia przez całą kadencję. Tak jak poprzedni rząd i poprzedni...

Ta zesralbys sie a nie ogarnął. 3 miesiace temu to siedzialo w chinach i nikt nie myslal ze sie tak rozprzestrzeni. Myslenie na poziomie dziecka
bo wierzcie mi że mamy ogromne szczęście że teraz rządzi akurat ta ekipa


@zader7: nic głupszego już w tym roku nie przeczytam a dopiero marzec. #!$%@? cały hajs w okresie prosperity na socjal i nie mamy ani personelu ani zasobów w czasie kryzysu.

no ale tamci jedli ośmiorniczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Chlebek_Pyszny: Eh kolejny populistyczny komentarz spod budki z piwem "Kaziu oni wszyscy to po jednych piniondzach", albo jedni albo drudzy czyli podziały typowe na Polskę. O ile wiele można gadać na obecny rząd to uważam, że radzą sobie całkiem nieźle z sytuacją porównując do innych krajów europejskich. Najważniejsze to zdecydowane akcji pomimo kwiku niezadowolonych.
@zader7: no zajebiście, ale to pokazówka. Co z tego jak służba zdrowia kompletnie nie działa. Szwagierka dostała zalecenie od lekarza, że ma jechać do zakaźnego i od wczoraj odbija się od instytucji do instytucji! Wszyscy ją odsyłają i spławiają. Dziewczynę po wywiadzie u lekarza, po dwóch zapaleniach płuc, które wcześniej przeszła.
@vin42: a co te patałach z PISu zrobiły dla służby zdrowia poza wprowadzeniem sieci szpitali które #!$%@?ły system jeszcze bardziej i wydłużyły kolejki? Lizać dupę to im możesz za 2-3 tyg kiedy epidemia się rozwinie, ale wtedy to bardziej chłop na taczce zostanie wywieziony niż będą zachwyty.
Nawet do przetargu unijnego nie stanęli kiedy był czas. Teraz świecą oczami bo wiedzą w jakiej piździe są szpitale.
bo wierzcie mi że mamy ogromne szczęście że teraz rządzi akurat ta ekipa


@zader7: Tak, masz rację. Dba o społeczeństwo

Mszy świętej można wysłuchać w radiu, szczególnie jeśli jest się osobą starszą, osobą z różnymi chorobami. Komunikat abp Gądeckiego jest jasny - można pełnoprawnie przyjąć komunię duchową na mszy, która jest transmitowana. Apel do wszystkich: unikajmy miejsc, w których potencjalnie możemy się zarazić wirusem - mówił w Polsat News minister zdrowia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@su1ik: ???? Ale ja mówię o zachowanie w dobie kryzysu bo chyba nawet debil wie że nikt przez 30 lat nie ogarnął służby zdrowia więc o czym chcesz dyskutować ze mną?
@zader7: Kolega widocznie jest za młody, żeby pamiętać o epidemii świńskiej grypy w 2009 roku, którą udało się ogarnąć bez tak drastycznych zmian w życiu społecznym, z jednym z najlepszych wskaźników rozprzestrzeniania i śmierci wśród dużych krajów Europy oraz nie dając się przy tym naciągnąć lobby farmaceutycznemu na wątpliwe szczepionki.
A teraz przy 70 zarażonych system opieki ledwo zipie a nikt nie policzy śmierci ludzi chorych na inne choroby, którzy nie
chwilę czekam za wejściem na pokład samolotu. Dalej będę relacjonować jak wyląduje. Wtedy opowiem jak wyglądają kontrole po „naszej” stronie oraz odpowiem


@vin42: nie #!$%@? adrian z jarkiem ogarniają xDDDD Ale wy #!$%@? ludzie tEMpe jesteście...
Pozamykane szpitale, braki kadrowe.


Jedno jest wynikiem drugiego. Wiesz o co masz pretensje? O to, że 6+1+5 lat temu ktoś określił liczbę miejsc na kierunkach lekarskich i na specjalizacjach. Tyle właśnie to trwa. W gruncie rzeczy, masz pretensje do PiS, że się nie cofnął w czasie i nie zrobił tego za nich...

Poczytaj jak zmieniła się liczba miejsc na jednych i drugich za tej ekipy.

Uprawiacie propagandę dla tych, którym nie chce
@zader7: Ja się nie zgadzam z polskim rządem prawie w niczym. Ale teraz ich decyzje są dobre i ogarnięte. Dmuchają na zimne, nie zignorowali sprawy jak Włochy. Więc mamy farta, że akurat oni rządzą i decydują, mogło trafić na takich dzbanów jak w UK czy Hiszpanii, gdzie mają #!$%@? na wszystko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@zader7: pieniądze na TVP bolą wszystkich, bo to marnotrawienie środków gdy wszystko inne jest niedofinansowane. TVP ogląda i tak w większości tylko katoliban, a brakuje testów. Wczoraj w całej Polsce zostało przebadanych pod kątem koronawirusa 655 osób - to mniej więcej tyle samo co wczoraj tylko na moim osiedlu w Stuttgarcie. Wiem że nie przemówię do takiego zapatrzonego w pis kartonu jak Ty ale - wracając do tematu - rząd oprócz
haha kolego a teraz już takim testy robią.


Nie robią. Wywiad epidemiologiczny jest podstawą wciąż. Mój brat jest lekarzem na Podkarpaciu, szpital, w którym wczoraj miał mieć dyżur NPL zamieniono na jednoimienny szpital zakaźny. Wątpię byś miał lepszy dostęp do informacji. Postalkuj moje konto, piszę o tym od dawna.

Przyjeli bledne założenia i tłumacza sie zaleceniami lewackiego ponoc WHO.


Rozróżniasz spory definicyjne w sprawach światopoglądowych od zalecanych procedur medycznych?

A mieli rozwiazania
No, tak. Ty jako amator bez dostępu do jakichkolwiek danych np. na temat dostępności do testów na światowych rynkach, jesteś w stanie ocenić zasadność strategii.


@Planeta_odebete2: No własnie małą liczna testów wynika z błedów włądzy. Ja wiem, że teraz ich jest mało bo chetnych wielu. Ale jak sobie poscielsze tak się wyśpisz.
Poza tym tak nowoczesne państwo, któremu zachód zazdrosci dobrobytu (w TVP mówili) chyba powinno potrafić takie testy same robić.
@szurszur:

No, mogli opracować test na wirusa, zanim ten w ogóle się pojawił. Ty byś pewnie tak właśnie zrobił.
Nad polskim testem już trwają nad tym prace.

Wiesz co jest obrzydliwe w tobie i twoich discordowych przyjaciół? W sytuacji realnego zagrożenia, gdy naród się jednoczy, wy myślicie tylko o tym, by waszym nie spadły przypadkiem słupki...

Mam wrażenie, że część z was wręcz trzyma kciuki za katastrofę.
@zader7: Odnośnie VATu - Z ciekawości jestem ciekaw kto wprowadził JPK (wrzesień'15) i odwrócone obciążenie na towary wykorzystywane w wyłudzeniach VATu. Podpowiadam, że wybory które wygrał PiS były w październiku '15. Natomiast wzrost ściągalności odnotowaliśmy już w 2016, a luka maleje od 2013 roku plus jej kurczenie zatrzymało się w 2018 roku. VAT głównie wypływa przez karuzele i szarą strefę, a tutaj ani jeden rząd nic nie zrobił, żeby coś się
No, mogli opracować test na wirusa, zanim ten w ogóle się pojawił.


@Planeta_odebete2: A inni sobie dali rade z opracowaniem przed fala zachorowan. I to te kraje upadajacej zazdroszczacej nam Europy zrobiły. Czyli przyznajesz, że wcale tacy super nie jestęsmy jak nam TVP wmawia.

Wiesz co jest obrzydliwe w tobie i twoich discordowych przyjaciół? W sytuacji realnego zagrożenia, gdy naród się jednoczy, wy myślicie tylko o tym, by waszym nie spadły