Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak miałem kolizję w Polsce i machałem do policjanta żeby się zatrzymał bo myślałem że to do mojego wezwania. Popatrzył się tylko jak na debila jakiegoś i pojechał sobie dalej. A co jakbym serio potrzebował pomocy? Teraz w Berlinie widziałem jak niemieccy policjanci pomagali kobiecie popchnąć auto. A ona nawet o to ich nie prosiła. Różnicę w podejściu policji do obywateli widać odrazu. #policja #niemcy #polska #chlewobsranygownem
  • 39
@ElectroNICK: tak jak przedwczoraj zatrzymała nas Policja w Uk bo nie było przeglądu jeszcze w systemie, ale siostra już miała w samochodzie go, także Policjant tylko sprawdził ten dokument i dowodzenia. A w Polsce zatrzymali mnie kilka razy i nigdy nie było tak abym się nie stresował bo przecież rutynowa kontrola i cyk alkomacik. Jest to złe, stawia Cię od razu w złym świetle od razu jako przestępca
@Krabowski: no mam inne, zero problemu, nie mówię że nie ma zjebów bo są jak wszędzie. Druga sprawa, że każdy kto jeździ albo ma w rodzinie kogoś kto jeździ do niemiec albo francji wie, że ich policja jest jeszcze gorsza od naszej, przynajmniej w stosunku do obcokrajcowców, szczególnie że myślą, że nie rozumiesz ich języka i cię obrażają, a powiedz żeby przestał to zaraz się pojawia drugi i stoją obydwaj z
@ElectroNICK: Ja pomagalem z policjantami popychac auto ktore padlo dla babeczki, i 3/4 spotkań z policją w moim przypadku były calkiem mile i udane, nawet gdy nieswiadomie nie mialem przeglądu w aucie to policjant dal mi 4 dniowy kwitek ze mogę jeszcze sie poruszac swoim autem bez przeglądu