Wpis z mikrobloga

Pewnie większość Mirków już widziała dzisiejszą wrzutę z popisowym dzwonem @cwlmod
Prawilnie przypominam, że trzy tygodnie ten sam @cwlmod kłócił się i przekonywał, że jeździ szybko i bezpiecznie
No cóż, karma jednak jest kobietą, i to taką wyjątkowo wredną.

W dyskusji są nawet wzmianki o jego wcześniejszych stłuczkach (również widocznych na yt), gdzie jasno widać, że OP jednak troszkę minął się z prawdą w ich opisie (bezpieczne miejsce na poślizg - pas do włączania się do jezdni szybkiego ruchu, SERIO?)

I żeby nie było: absolutnie nikomu nie życzę źle i cieszę się, że wszystkie stłuczki skończyły się tylko szkodami materialnymi, a nie uszczerbkami na zdrowiu. Jednak niestety w Polsce jest kult #!$%@?, mit o jeździe SZYBKO ALE BEZPIECZNIE i przeświadczenie "co złego to nie mnie" i dopóki tak będzie, to nasze drogi będą niestety w niechlubnej czołówce Europy pod tym względem. Ledwie dzisiaj widzieliśmy zawracanie i włączanie się do ruchu pod prąd, ze zjazdu z autostrady.

Kolego @cwlmod: raz jeszcze, cieszę się, że nikomu nic się nie stało i jednocześnie apeluję do ciebie o więcej pokory i zdrowego rozsądku na drodze, bo czasem kwestia kto co mógł i do czego miał prawo to kwestia drugorzędna i warto odpuścić. Do trzech razy sztuka, następnym razem jak nie odpuścisz, może się to skończyć gorzej.
Z fartem!

Dla zainteresowanych linki do wpisów:
Wrzuta z dzwonem
[Dyskusja sprzed trzech tygodni](https://www.wykop.pl/wpis/46927887/czy-w-polsce-jest-jakis-kult-#!$%@?-wydaje-/)

WYKOP UPARCIE ZMNIEJSZA OBRAZEK DO STANU NIECZYTALNOŚCI, WIĘC W KOMENTARZU JEST LINK DO OBRAZKA.

#motoryzacja #polskiedrogi #kolizja #stluczka #shithappens #hyundai
Pobierz
źródło: comment_1581876455sdcQzbKwN820ixnlGFwtku.jpg
  • 195
@cwlmod: no i nawet jakby mial skrecac w prawo, to bys musial go obserwowac, co zaraz zrobi, czy wpieprzy sie na pas rozpędowy czy zmieni zaraz na pas przed tobą i wjedzie ci przed maske, czy cokolwiek innego, zawsze musialbys jakos zareagowac. Niewazne, co on chcial zrobic, ty totalnie nie wiesz i nie widzisz co sie dzieje na drodze i do tego uparcie bronisz swojego zdania. W tej sytuacji wina wedlug
@wxx71: No i obserwowałem go i dlatego w ostatniej chwili zareagowałem. Tobie podobni wykopków eksperci tylko sobie możecie filozofować. Ja jednak musiałem ocenić w krótkim czasie ze on jednak nie skręca a potem wymyślać co zrobic. Pierwsza myśl hamulec a potem analiza ruchu i odbicie. Gdybym jak pała hamował z klaksonem to bym goscia połamał a tak nikomu sie nic nie stało. Moze dało sie zareagować wczesniej ale gdybać to sobie
No i obserwowałem go i dlatego w ostatniej chwili zareagowałem.


@cwlmod: no to #!$%@? obserwowales. Dobrze, ze ta sytuacja nie miala miejsca na autostradzie czy gdzies indziej, bo przy wiekszych predkosciach przy twoich zdolnosciach obserwowanie tego co sie dzieje na trasie to bys wszystkich pozabijał, gdyz tam wszystko dzieje sie o wiele szybciej, no ale skad ty to mozesz wiedziec ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cwlmod: "No i go obserwowałem i dlatego w ostatniej chwili zareagowałem" czyli co widzisz, że jedzie jakiś dzban, nie wiesz do końca co zrobi to po wjechaniu na skrzyżowanie, skoro jak twierdzisz go widziałeś nie mogłeś po prostu od razu troche zwolnić albo zjechać bardziej na lewo XD? Wystarczyło zrobić cokolwiek, od razu po tym jak go obserwowałeś i uniknąłbyś #!$%@? siebie i jego. Troche sprytu i wyobraźni to chyba za
Wszyscy pierdoła o zasadzie ogr. Zaufania a nie potrafią nawet dojść do wniosku ze gdy ktos rusza na czerwonym i ci wjeżdża pod maskę jest irracjonalnym zachowaniem.


@cwlmod: no właśnie O TO CHODZI w zasadzie ograniczonego zaufania. Musisz zakładać że inny kierowca może popełnić błąd, zresztą sam niejednokrotnie pisałeś że "w tym kraju nie umiejo jeździć hurt durr ludzie to debile"
@cwlmod: ja cie rozumiem w jednym aspekcie - na filmiku wyglada to zupelnie inaczej, mozna przeanalizowac wszystko na spokojnie, powytykac kazdemu bledy, a na drodze nie masz tyle czasu na refleksje. Ja tez mialem w zyciu sporo stluczek, jeden nawet powazny wypadek, w ktorym ucierpialem zarówno ja i jak i moja zona i dzieci. Kto nie mial nigdy stluczki lub wypadku, to pewnie jezdzi tylko w niedziele po bulki. Jednak duzo
@bary94pl: Bo on myśli, że tylko jak #!$%@? ponad limit to trzeba być na drodze uważnym, sam nie bede sie wypowiadał, bo też jak jest wzglednie bezpiecznie to sobie lubie "zaszaleć", ale to tylko uczy ze jak jedziesz nieprzepisowo to musisz być 2x bardziej wyczulony na innych takich dzbanów na drodze. Nie czaje jak ktos tlumaczy sie doswiadczeniem, a jednocześnie mówi, że on zawsze czeka z reakcją jak widzi, przez bite