Wpis z mikrobloga

Córka (lvl 13) właśnie dała mi i żonie znac, że nie będzie chodzić na #religia w szkole i mamy ją od kolejnego semestru wypisać. Krew mnie zalewa najbardziej, bo żona jej jeszcze przyznała rację. Według niej skoro nie chodzimy do kościoła i w sumie to jesteśmy raczej #ateizm to nie dziwota, że dziewczyna nie chce tam chodzić. Dziadkowie mieszkają w małych miejscowościach, mocno naciskają na to, żebyśmy małą wychowali w wierze i wiem jak się to skonczy. Żona nie potrafi zrozumieć, że lepiej mieć chociaż z tej strony spokój.

#jakzyc #gorzkiezale #zalesie #zwiazki
Pobierz teddybear69 - Córka (lvl 13) właśnie dała mi i żonie znac, że nie będzie chodzić na #...
źródło: comment_J9C7zfQvbh2WowR4gsQ77nREKTAwI88k.jpg
  • 196
@teddybear69: Tu się mylisz. Zamiast osłabić z gruntu złą organizację - wzmocniłeś ją czynem, gestem i hajsem. Nie wiem z jakiej jesteś diecezji - ale nie jest wykluczone, że podczas bieżmowania kasa za ten cyrk poszła do kogoś, kto niekoniecznie moralnie zachował się w sprawach wiadomych. 13 lat temu wiedziałeś, że #ateizm i ile zła krk czyni, czy jeszcze nie?
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@teddybear69: nie jestem biegła w prawie, ale pierwszy wynik w google po wpisaniu "dziecko, a wolność wyznania" odsyła do Art. 48. Konst.

Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania.

Z faktu, że dziecko jest osobą, wynika, że nie jest ono i nie może być tylko przedmiotem opiekuńczej troski rodziców i innych
@teddybear69: Kolego, ta organizacja ma tyle krwi na rękach, że aż strach to liczyć. Poniżej Błogosławiony Bartolome De Las Casas na temat tego, co katolicy (za aprobatą kościoła) zrobili w Ameryce. To są miliony trupów, w czasach, gdy na świecie było siedem razy mniej ludzi. Czyli liczby pomnóż przez siedem, żeby było na dzisiejsze.

https://faculty.chass.ncsu.edu/slatta/hi216/documents/dlascasas.htm

I takich "jednych zgniłych" jabłek jest masa. Co chwilę w zasadzie w dziejach tej organizacji. Ja
@teddybear69: Takie zmuszenie jej do tego na pewno nie sprawi, że będzie miała do ciebie szacunek. Raczej bedzie cię miała za hipokrytę, straci szacunek do ciebie, bo nie liczysz się z jej zdaniem, całkowicie porzuci religię jak tylko dorośnie, plus wyjdziesz w jej oczach na słabiaka, który dla spokoju podporządkowuje się rodzicom w kwestii wychowania swojego własnego dziecka. Dobry deal.