Wpis z mikrobloga

Córka (lvl 13) właśnie dała mi i żonie znac, że nie będzie chodzić na #religia w szkole i mamy ją od kolejnego semestru wypisać. Krew mnie zalewa najbardziej, bo żona jej jeszcze przyznała rację. Według niej skoro nie chodzimy do kościoła i w sumie to jesteśmy raczej #ateizm to nie dziwota, że dziewczyna nie chce tam chodzić. Dziadkowie mieszkają w małych miejscowościach, mocno naciskają na to, żebyśmy małą wychowali w wierze i wiem jak się to skonczy. Żona nie potrafi zrozumieć, że lepiej mieć chociaż z tej strony spokój.

#jakzyc #gorzkiezale #zalesie #zwiazki
teddybear69 - Córka (lvl 13) właśnie dała mi i żonie znac, że nie będzie chodzić na #...

źródło: comment_J9C7zfQvbh2WowR4gsQ77nREKTAwI88k.jpg

Pobierz
  • 196
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@teddybear69 ja tak tylko napomnę, że 13 letni ludzie to świadome jednostki, które są w stanie podejmować decyzje i mają swoje uczucia. Lepiej się zainteresuj, czego potrzebuje twoje dziecko.

  • Odpowiedz
@teddybear69: Bardzo dobrze. Wychowajcie ją na mierną konformistkę, która swoje dobre samopoczucie będzie ceniła mniej niż opinię ludzi. Żywy dowód tego, że na posiadanie dzieci powinna być licencja. :D
  • Odpowiedz
@teddybear69: Masz trzynastoletnie dziecko, a i tak się boisz swoich starych?xD
Żałosne.

No i dziadkowie, powiedz ze zalezy im, przenieś na nią ten ciężar, wyjaśnij dokładnie ich punkt widzenia. I niech sobie przemyśli i może zmieni zdanie.


@crazykokos: Na pedagogice w tym kraju nauczają aby obarczać poczuciem winy swoje własne dzieci? Tak najlepiej młodej wpoić że jej światopogląd może być jej póki się pokrywa z wolą rodziny.
Mam
  • Odpowiedz
@AnMarie widzę ty podobnie jak większość komentujących tutaj macie chyba sami po 13 lat, bo nic z tej sprawy nie rozumiecie


@teddybear69: Wrecz przeciwnie. Ponad 10 lat temu jak twoja córka stwierdziłam, że nie chce chodzić na religie i do teraz sie cieszę, ze nie musiałam brać udzialu w czymś co nie miało dla mnie żadnej wartości.

Dziadkowie powinni szanować wasze i córki zdanie, a nie księdza
  • Odpowiedz
  • 0
Religia jak sama nazwa wskazuje powinna być nauką o religiach i różnych wyznaniach. Czyli pokazane z czym jeść chrześcijaństwo i jego odłamy, islam z podziałami np. Sunnici szyici itp.
  • Odpowiedz