Wpis z mikrobloga

Córka (lvl 13) właśnie dała mi i żonie znac, że nie będzie chodzić na #religia w szkole i mamy ją od kolejnego semestru wypisać. Krew mnie zalewa najbardziej, bo żona jej jeszcze przyznała rację. Według niej skoro nie chodzimy do kościoła i w sumie to jesteśmy raczej #ateizm to nie dziwota, że dziewczyna nie chce tam chodzić. Dziadkowie mieszkają w małych miejscowościach, mocno naciskają na to, żebyśmy małą wychowali w wierze i wiem jak się to skonczy. Żona nie potrafi zrozumieć, że lepiej mieć chociaż z tej strony spokój.

#jakzyc #gorzkiezale #zalesie #zwiazki
teddybear69 - Córka (lvl 13) właśnie dała mi i żonie znac, że nie będzie chodzić na #...

źródło: comment_J9C7zfQvbh2WowR4gsQ77nREKTAwI88k.jpg

Pobierz
  • 196
@teddybear69: ja zauważam jedynie, że nie da się wychowac dobrze w wierze samemu mając na nią wywalone.
Co Ty konkretnie robisz to mi wisi i powiewa, że tak to ujmę nieelegancko.
Ale skoro czujesz się dotknięty, to przeredaguje...

Czyli nie, że zmusza sie dziecko do chodzenia na lekcje religii, tylko samemu należy ruszyc tylek i chodzic z nią na niedziela msze, nabożeństwa różne, dziecko widzi rodzica modlącego się w domu, przystepujacego
@teddybear69: ej, ale tu się coś nie zgadza. Skoro dziadkowie tak strasznie naciskają na życie w wierze, a wy nie biegacie z córką co tydzień do kościoła i ogólnie to wszystko olewacie, to jakim cudem jeszcze nie jesteś skłócony z całą dalszą rodziną?
A jak po prostu nie wiedzą, że tego nie robicie, to zwyczajnie nie musicie im oznajmiać, że młoda nie chodzi na religię, chyba nie będą jej z tego
@teddybear69: To ciekawe. Z jednej strony jesteś dupa wołowa, z drugiej masz jaja powiedzieć wszem i wobec, że jesteś i dupa wołowa. Jeszcze do bieżmowanka wyślesz, bo szkoda babci przykrość zrobić? A jak dziecko do tej organizacji wpisywałeś, to zdawałeś sobie sprawę z konsekwencji, czy nie? Albo zdawałeś, nie chciałeś, ale tak wypadało? To nie są proste sprawy, jasne. Ale w dzisiejszych czasach już jest łatwo.