Wpis z mikrobloga

##!$%@? #nieruchomosci

o ja pieprze. a na redditcie wokol tego co na screene rozgorzala dyskusja, w ktorej 'mlodzi' zgadzaja sie z tym tekstem i narzekaja, ze ich starzy to kurla kupili dom za 35k w latach 70 a tera jest wart 650k i co to poczac o my biedni. jakby domy kosztowaly po 35k to tez byloby mnie stac. i nastane postow z jojczeniem jak to kiedys byly domy tanie i nikt sie #!$%@? nie zajaknie, ze razem z ta inflacja i wzrostem cen nieruchomosci szly przeciez tez zarobki w gore. nie wiem, co ci dzisiejsi dwudziestoparolatkowie oczekuja, doprawdy. chcieliby zeby zamrozic ceny nieruchomosci? to potem by kwicieli, ze te chalupy, ktore im rodzice pozostawiali w spadku sa gowno warte i remont kosztuje wiecej niz rudera XD jesli mlodzi ludzie dzis maja takie zdolnosci do rozumienia podstawowych zaleznosci w gospodarce i nieruchomosciach, to ja sie wcale nie dziwie ze nie potrafia odlozyc na dom () nie zdziwilbym sie, gdyby wyszlo przy tym, ze w czasie kiedy jojcza ze nie moga odlozyc na dom, wydaja co tydzien na imprezowanie w miescie, dwa razy do roku wakacje, co dwa lata nowe auto i co rok nowy ajfon xD problemy pierwszego swiata

a jeszcze ten boldupy, ze daja sie dymac na 100k dolcow na studiach i oczekuja ze im sie praca nalezy tylko dlatego, ze sie #!$%@? na mine na samym starcie i za samo ukonczenie szkoly, bez wzgledu na wyniki, bez wzgledu na kierunek...masz im dac kariere i #!$%@? ¯\_(ツ)_/¯
Pobierz M.....o - ##!$%@? #nieruchomosci 

o ja pieprze. a na redditcie wokol tego co na sc...
źródło: comment_amwamHV6mdqAET20xaDeZGNm8ZcNoDzs.jpg
  • 117
@MagicznyToudi: Ale ty masz ból dupy o Pana Janusza Korwin-Mikkego. Nie wiesz co powiedziałby Pan Janusz Korwin-Mikke, ale musiałeś go tu przywołać. Pan Janusz Korwin-Mikke to by cię storpedował w dyskusji szczególne, jeżeli musisz posuwać się do takich tekstów jak na końcu. Beka z cb xD
@MirekWyznajeAnonimowo: Przeczytaj to co wstawiłeś zanim to skomentujesz. Ja wiem, ze język obcy, ale słownictwo użyte na tym screenie nie jest jakieś kosmicznie trudne i skomplikowane.

Podsumowując, zarobki rosną dużo wolniej niż ceny nieruchomości. Widać w także w Polsce.
@MirekWyznajeAnonimowo: przeczytałem wpis i pomyślałem „o co chodzi, przecież gość ma rację, czemu niecałe 100 plusów”
potem przeczytałem to co na fotce i już wiem że op to debil bez szkoły i jego angielski zatrzymał się na odpowiadaniu na pytanie o płeć „yes, two times week”
@MirekWyznajeAnonimowo: W stanach da się kupić dom za 200/300k(nawet dużo mniej) i są to pieniądze które młody człowiek czy młode małżeństwo bez problemu sobie oszczędzą więc rzeczywiście trochę przesada ten post
@liberte2137: no wlasnie wychodze spotykam sie ze znajomymi i z ludzmi z pracy, ludzmi z przedszkola mojego syna itd i nie widze by ludzie kolo 40stki mieszkali w Warszawie w wynajmowanych pokojach, raczej widze ludzi ktorym zyje sie na dobrym poziomie, majacych spore mieszkania/segmenty lub wlasnie sie budujacych. Budzet domowy na poziomie 15-20k to teraz jest w zasadzie norma przy 2 pracujacych osobach.


Ale tych po 30 i jakims pomyslem na
@qwarqq: Dawali ziemię za darmo, ale gołą, bez żadnej infrastruktury, która faktycznie zyskała drastycznie na wartości, ale konsumowali te skumulowane zyski w największej mierze właśnie boomerzy, bo wcześniejsze pokolenia po prostu były już za stare żeby je w pełni wykorzystać.