Wpis z mikrobloga

##!$%@? #nieruchomosci

o ja pieprze. a na redditcie wokol tego co na screene rozgorzala dyskusja, w ktorej 'mlodzi' zgadzaja sie z tym tekstem i narzekaja, ze ich starzy to kurla kupili dom za 35k w latach 70 a tera jest wart 650k i co to poczac o my biedni. jakby domy kosztowaly po 35k to tez byloby mnie stac. i nastane postow z jojczeniem jak to kiedys byly domy tanie i nikt sie #!$%@? nie zajaknie, ze razem z ta inflacja i wzrostem cen nieruchomosci szly przeciez tez zarobki w gore. nie wiem, co ci dzisiejsi dwudziestoparolatkowie oczekuja, doprawdy. chcieliby zeby zamrozic ceny nieruchomosci? to potem by kwicieli, ze te chalupy, ktore im rodzice pozostawiali w spadku sa gowno warte i remont kosztuje wiecej niz rudera XD jesli mlodzi ludzie dzis maja takie zdolnosci do rozumienia podstawowych zaleznosci w gospodarce i nieruchomosciach, to ja sie wcale nie dziwie ze nie potrafia odlozyc na dom () nie zdziwilbym sie, gdyby wyszlo przy tym, ze w czasie kiedy jojcza ze nie moga odlozyc na dom, wydaja co tydzien na imprezowanie w miescie, dwa razy do roku wakacje, co dwa lata nowe auto i co rok nowy ajfon xD problemy pierwszego swiata

a jeszcze ten boldupy, ze daja sie dymac na 100k dolcow na studiach i oczekuja ze im sie praca nalezy tylko dlatego, ze sie #!$%@? na mine na samym starcie i za samo ukonczenie szkoly, bez wzgledu na wyniki, bez wzgledu na kierunek...masz im dac kariere i #!$%@? ¯\_(ツ)_/¯
Pobierz M.....o - ##!$%@? #nieruchomosci 

o ja pieprze. a na redditcie wokol tego co na sc...
źródło: comment_amwamHV6mdqAET20xaDeZGNm8ZcNoDzs.jpg
  • 117
@MirekWyznajeAnonimowo: weź ty się chłopie naucz angielskiego czytać ze zrozumieniem, koszty życia w USA edukacja i służba zdrowia do tego nieruchomości są tak #!$%@? że niedziwne że młodzi mają ciężko i się buntują, a ruchy komunistyczne rosną w siłę, dodatkowo jak urodzisz się czarnuchem gdzieś na zadupiu to już masz #!$%@? zupełnie nie dziwne że pakują się w gangsterkę bo jakie inne perspektywy, dodatkowo mocno rozwarstwiony poziom edukacji i tyle, skoro
@MirekWyznajeAnonimowo: mnie w tych wypowiedziach milenialskich amerykańskich #!$%@? zawsze bawi, że mało który wskazuje na prawdziwe przyczyny stanu rzeczy czyli szalony dodruk pieniądza (zerwanie linku ze złotem to 1971) i tani kredyt zarówno hipoteczny jak i studencki windujący ceny w kosmos. A to wszystko przy ciągłym napływie taniej siły roboczej powodującej stagnację płac i klasy wyższej czy to specjalistów czy inwestorów kupujących nieruchomości na potęge.

Boomers rozwalili gospodarkę, ale mało który
@MirekWyznajeAnonimowo: przeciez przeliczył stare pieniądze na nowe i teraz można porównać te dwie sytuacje. Jego starzy by musieli wyłożyć na dom 4x tyle co kiedyś jeśli by porównać sytuację do dzisiejszych czasów i też by ich nie było stać. Czego nie rozumiesz?


@nieugnesie: niby tak, ale mimo to ciagle dzieki wzrostowi cen nieruchomosci gospodarka sie rozwija.
Na marginesie, ceny uslug w Polsce powoli doganiaja zachod, byc moze niedlugo elektrycy czy
@Tyraxor: Ale wiesz o tym, że za PRLu to nie było tak, że każdy dostawał mieszkanie „tak o”? Było nadal mnóstwo ludzi, którzy kisili się pokoleniami w jednym domu gdzieś na wsiach lub przedmieściach, plus do tego brak wszystkiego w sklepach, odizolowanie od świata przez brak możliwości swobodnego podróżowania itd. Dzisiaj mamy w #!$%@? więcej możliwości zarobku i swobody w życiu. Możesz wziąć paszport z szuflady i lecieć praktycznie w dowolne
@AntyDojcz: w Warszawie wiekszosc kolo 40stki bedzie wynajmowac pokoj?Chyba mowisz o pracownikach stacji benzynwych.

Mieszkam w Warszawie zblizam sie do 40stki i nie znam nikogo wsrpd znajomych w podobnym wieku kto by wynajmowal pokoj. Raczej wiekszosc to wynajmuje ale swoje mieszkania, bo maja nie mniej niz 2 mieszkania. To jest juz taki wiek ze od dobrych kilku lat zarabia sie dobra kasa jak sie ma cos w glowie.

Mieszkam w Wawie