Wpis z mikrobloga

##!$%@? #nieruchomosci

o ja pieprze. a na redditcie wokol tego co na screene rozgorzala dyskusja, w ktorej 'mlodzi' zgadzaja sie z tym tekstem i narzekaja, ze ich starzy to kurla kupili dom za 35k w latach 70 a tera jest wart 650k i co to poczac o my biedni. jakby domy kosztowaly po 35k to tez byloby mnie stac. i nastane postow z jojczeniem jak to kiedys byly domy tanie i nikt sie #!$%@? nie zajaknie, ze razem z ta inflacja i wzrostem cen nieruchomosci szly przeciez tez zarobki w gore. nie wiem, co ci dzisiejsi dwudziestoparolatkowie oczekuja, doprawdy. chcieliby zeby zamrozic ceny nieruchomosci? to potem by kwicieli, ze te chalupy, ktore im rodzice pozostawiali w spadku sa gowno warte i remont kosztuje wiecej niz rudera XD jesli mlodzi ludzie dzis maja takie zdolnosci do rozumienia podstawowych zaleznosci w gospodarce i nieruchomosciach, to ja sie wcale nie dziwie ze nie potrafia odlozyc na dom () nie zdziwilbym sie, gdyby wyszlo przy tym, ze w czasie kiedy jojcza ze nie moga odlozyc na dom, wydaja co tydzien na imprezowanie w miescie, dwa razy do roku wakacje, co dwa lata nowe auto i co rok nowy ajfon xD problemy pierwszego swiata

a jeszcze ten boldupy, ze daja sie dymac na 100k dolcow na studiach i oczekuja ze im sie praca nalezy tylko dlatego, ze sie #!$%@? na mine na samym starcie i za samo ukonczenie szkoly, bez wzgledu na wyniki, bez wzgledu na kierunek...masz im dac kariere i #!$%@? ¯\_(ツ)_/¯
M.....o - ##!$%@? #nieruchomosci 

o ja pieprze. a na redditcie wokol tego co na sc...

źródło: comment_amwamHV6mdqAET20xaDeZGNm8ZcNoDzs.jpg

Pobierz
  • 117
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2073
@MirekWyznajeAnonimowo: przeciez przeliczył stare pieniądze na nowe i teraz można porównać te dwie sytuacje. Jego starzy by musieli wyłożyć na dom 4x tyle co kiedyś jeśli by porównać sytuację do dzisiejszych czasów i też by ich nie było stać. Czego nie rozumiesz?
  • Odpowiedz
@MirekWyznajeAnonimowo tylko pomijasz to, że ceny nieruchomości rosną szybciej niż inflacja. Ogólnie to da się zarobić na chatę, tym bardziej na zachodzie. Chodzi bardziej o to, że w USA, kupno domu 40 lat temu to było coś jak zakup mikrofali dzisiaj, a ludzie z tamtego okresu #!$%@?ą głupoty, bo po prostu trafili na złote czasy.
  • Odpowiedz
@MirekWyznajeAnonimowo: a pamiętacie jak komuchy rozdawały mieszkania za darmo w wielkich miastach, a teraz starzy ludzie którzy dostali te mieszkania za darmo czepiają się młodych że jeszcze nie kupili sobie mieszkania za 400k w wieku 22 lat? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Umeraczyk: Najlepsze są argumenty celebrytów że ich ciotka to dostała termin kolo 40tki na przydział.
Obecnie większość pracowników w takiej Warszawie kolo tej 40tki to wciąż będzie wynajmować pokój żyjąc bez grosza oszczędności.
  • Odpowiedz
ja rozumiem że czytanie ze zrozumieniem może być trudne ale żeby aż tak nadinterpretowac? ;)


@vkzk: przycisk "View previous replies" pozwala przypuszczać, że padły tam jeszcze jakieś inne słowa, do których autor odpowiedzi może się odnosić.
  • Odpowiedz
@MirekWyznajeAnonimowo: w Polsce też coraz poważniejszy problem i się o tym piszę. Kiedyś jakiemuś typów o rok starszemu ode mnie napisałem że jak się pracuje na siebie a nie żyje marzeniami to później można coś zarobić. Odpowiedział mi ok boomer
Xd
  • Odpowiedz
@AntyDojcz: w Warszawie wiekszosc kolo 40stki bedzie wynajmowac pokoj?Chyba mowisz o pracownikach stacji benzynwych.
Mieszkam w Warszawie zblizam sie do 40stki i nie znam nikogo wsrpd znajomych w podobnym wieku kto by wynajmowal pokoj. Raczej wiekszosc to wynajmuje ale swoje mieszkania, bo maja nie mniej niz 2 mieszkania. To jest juz taki wiek ze od dobrych kilku lat zarabia sie dobra kasa jak sie ma cos w glowie.
  • Odpowiedz