Wpis z mikrobloga

##!$%@? #nieruchomosci

o ja pieprze. a na redditcie wokol tego co na screene rozgorzala dyskusja, w ktorej 'mlodzi' zgadzaja sie z tym tekstem i narzekaja, ze ich starzy to kurla kupili dom za 35k w latach 70 a tera jest wart 650k i co to poczac o my biedni. jakby domy kosztowaly po 35k to tez byloby mnie stac. i nastane postow z jojczeniem jak to kiedys byly domy tanie i nikt sie #!$%@? nie zajaknie, ze razem z ta inflacja i wzrostem cen nieruchomosci szly przeciez tez zarobki w gore. nie wiem, co ci dzisiejsi dwudziestoparolatkowie oczekuja, doprawdy. chcieliby zeby zamrozic ceny nieruchomosci? to potem by kwicieli, ze te chalupy, ktore im rodzice pozostawiali w spadku sa gowno warte i remont kosztuje wiecej niz rudera XD jesli mlodzi ludzie dzis maja takie zdolnosci do rozumienia podstawowych zaleznosci w gospodarce i nieruchomosciach, to ja sie wcale nie dziwie ze nie potrafia odlozyc na dom () nie zdziwilbym sie, gdyby wyszlo przy tym, ze w czasie kiedy jojcza ze nie moga odlozyc na dom, wydaja co tydzien na imprezowanie w miescie, dwa razy do roku wakacje, co dwa lata nowe auto i co rok nowy ajfon xD problemy pierwszego swiata

a jeszcze ten boldupy, ze daja sie dymac na 100k dolcow na studiach i oczekuja ze im sie praca nalezy tylko dlatego, ze sie #!$%@? na mine na samym starcie i za samo ukonczenie szkoly, bez wzgledu na wyniki, bez wzgledu na kierunek...masz im dac kariere i #!$%@? ¯\_(ツ)_/¯
Pobierz M.....o - ##!$%@? #nieruchomosci 

o ja pieprze. a na redditcie wokol tego co na sc...
źródło: comment_amwamHV6mdqAET20xaDeZGNm8ZcNoDzs.jpg
  • 117
@MirekWyznajeAnonimowo: przecież typ ma racje. Dzisiejszy system to wyzysk klasy robotniczej i średniej, przez banki i globalne korporacje.
Wynaradawianie i tworzenie nowoczesnych niewolników, którzy mają tylko pozorną wolność, konsumpcjonizm popchnięty do granic rozsądku. Społeczeństwu wmówiono, że inflacja musi być, a minimalny wzrost inflacji, czy wręcz deflacja to największe zło, tylko jakoś kryzysy ekonomiczne wybuchają co ok. 10 lat, taki to wspaniały system.
Nasłuchałeś się #!$%@? i teraz myślisz, że jak otworzysz
@nieugnesie: nie wiem czemu doomersi tak płaczą na proces ekonomiczny który dzieje się od zawsze. Pokolenie boomersów miało gorzej niż ich rodzice, którzy mieli gorzej niż dziadkowie boomersów itd. Przypominam, że w przypadku stanów zjednoczonych na samym początku ziemię dawali za darmo, tylko za to ze ludzie się osiedlili. Gdzie płacze nt tego pokolenia?
@trll: jeżeli pytasz "jak" w znaczeniu o co chodzi to odziedziczyli obrzydliwie bogaty kraj gdzie robotnik wykwalifikowany mógł utrzymać dom, samochód, żonę i trójkę dzieci i to w latach pięćdziesiątych. Takie rzeczy jak np. jedna z najlepszych opiek zdrowotnych na planecie czy jeden z najlepszych systemów edukacyjnych pasowały do tamtych czasów, a brzmią niedorzecznie kiedy mówimy o Stanach obecnie.

A jak to zrobili w sensie co się odwaliło w Stanach to
@MirekWyznajeAnonimowo: Mieszkania w głównych ośrodkach miejskich będą drożeć i nic się na to nie poradzi bo migracja i troche spekulacji. Co do kredytów studenckich to zwalanie tego na innych jest kretynizmem. Zaryzykował studia zakładając że dostanie po nich pracę i wziął na to kredyt a teraz płacze że się nie udało. To troche tak jak z frankowiczami. Jak nie masz pewności ze dostaniesz dobrą pracę po studiach to nie bierzesz na
@MirekWyznajeAnonimowo: lol jakby swiat sie nie zmienial i dzisiejsi 20-30 latkowie maja takie same warunki/okazje jak kiedys. czasem na plus czasem na minus ¯\_(ツ)_/¯ zabawnie jest gdy mlodzi nie chca mieszkan (bo przeciez maja swoje zdanie) i hipokryci zaczynaja krzyczec o idiotyzmie (przeciez komus musza sprzedac te mieszkania...)
@MagicznyToudi: wez pomysl- inflacja nie jest dla tych instytucji tylko by trzymac konkurencyjny export i ulatwiac kredyt. dla 9-5 kowalskiego to beznadziejna
@MirekWyznajeAnonimowo to ty nie rozumiesz zależnośći w gospodarce bo realna wartosc i sila nabywcza pieniadza są dużo mniejsze w czasach obecnych. Ten post akurat to uwzględnia. Juz pomijam w ogóle wszystkie inne społeczne zmiany, które sie przyczynily do gigantycznego wzrostu dostępności nieruchomości. Zrobiłeś z siebie idiote, chcąc zabłysnąć.
@liberte2137: no wlasnie wychodze spotykam sie ze znajomymi i z ludzmi z pracy, ludzmi z przedszkola mojego syna itd i nie widze by ludzie kolo 40stki mieszkali w Warszawie w wynajmowanych pokojach, raczej widze ludzi ktorym zyje sie na dobrym poziomie, majacych spore mieszkania/segmenty lub wlasnie sie budujacych. Budzet domowy na poziomie 15-20k to teraz jest w zasadzie norma przy 2 pracujacych osobach.
@Ranven ale nie mowie o totalnych #!$%@? typu gmina z pgrami tylko jakies 100k miasta typu koszalin czy plock


To sa dalej wipozdowa, tylko bliżej z nich do duzych miast. W Koszalinie jest tylko turystyka, a w Plocku jak nie pracujesz w Petro to najnizsza krajowa wita cie.