Wpis z mikrobloga

##!$%@? #nieruchomosci

o ja pieprze. a na redditcie wokol tego co na screene rozgorzala dyskusja, w ktorej 'mlodzi' zgadzaja sie z tym tekstem i narzekaja, ze ich starzy to kurla kupili dom za 35k w latach 70 a tera jest wart 650k i co to poczac o my biedni. jakby domy kosztowaly po 35k to tez byloby mnie stac. i nastane postow z jojczeniem jak to kiedys byly domy tanie i nikt sie #!$%@? nie zajaknie, ze razem z ta inflacja i wzrostem cen nieruchomosci szly przeciez tez zarobki w gore. nie wiem, co ci dzisiejsi dwudziestoparolatkowie oczekuja, doprawdy. chcieliby zeby zamrozic ceny nieruchomosci? to potem by kwicieli, ze te chalupy, ktore im rodzice pozostawiali w spadku sa gowno warte i remont kosztuje wiecej niz rudera XD jesli mlodzi ludzie dzis maja takie zdolnosci do rozumienia podstawowych zaleznosci w gospodarce i nieruchomosciach, to ja sie wcale nie dziwie ze nie potrafia odlozyc na dom () nie zdziwilbym sie, gdyby wyszlo przy tym, ze w czasie kiedy jojcza ze nie moga odlozyc na dom, wydaja co tydzien na imprezowanie w miescie, dwa razy do roku wakacje, co dwa lata nowe auto i co rok nowy ajfon xD problemy pierwszego swiata

a jeszcze ten boldupy, ze daja sie dymac na 100k dolcow na studiach i oczekuja ze im sie praca nalezy tylko dlatego, ze sie #!$%@? na mine na samym starcie i za samo ukonczenie szkoly, bez wzgledu na wyniki, bez wzgledu na kierunek...masz im dac kariere i #!$%@? ¯\_(ツ)_/¯
M.....o - ##!$%@? #nieruchomosci 

o ja pieprze. a na redditcie wokol tego co na sc...

źródło: comment_amwamHV6mdqAET20xaDeZGNm8ZcNoDzs.jpg

Pobierz
  • 117
  • Odpowiedz
@Voxen: ale czytaj ze zrozumieniem moja odpowiedz tyczyla sie watku o ludziach podbijajacych pod 40stke mieszkajacych w Warszawie i majacych normalna prace.
Nie interesuje mnie srednia krajowa ani mediana.
Juz bardziej miarodana bylaby mediana z Warszawskich korpo ktora obecnie jest na poziomie ok 8k brutto ale wiadomo ze zanizaja ja juniorzy i excelowi klepacze
  • Odpowiedz
  • 0
@Umeraczyk ale ty wiesz, że darmoche to mieli Towarzysze i ludzie z koneksjami, a większość ludzi pracy odkladala na książeczkę mieszkaniową przez 20/30/40lat i w tym samym czasie musiała albo mieszkać u rodziców, albo wynajmować od kogoś dodatkowo płacąc, co więcej dalej nie było pewności, że dostaną mieszkanie? Teraz owszem płaci się przez 30 lat na hipotece, ale mieszkasz na swoim, nie widzisz różnicy? O ile argument ze screena OPa jest dobry
  • Odpowiedz
  • 0
@Umeraczyk faktycznie, głupich jest więcej niż mądrych, a ci nie sprawdzają informacji zawartych w komentarzu na portalu że śmiesznym obrazkami, tylko plusują to co bardziej pasuje do ich światopoglądu ( ͡~ ͜ʖ ͡°) pogadajcie z rodzicami/dziadkami na ten temat, szybko Was uświadomią;)
  • Odpowiedz
@MirekWyznajeAnonimowo: Stary ale obie strony moich dziadkow nigdy za swojego zycia nie kupili żadnego mieszkania. Oboje dostali z przydziału kilkupokojowe mieszkania. Ba, moj dziadek dostał 2 pokoje a kolejne dziecko przyszło na świat to bez problemu zamienił na 3 pokojowe. Tako cyk mieszkanko wieksze xD
  • Odpowiedz
@PancakeV: no to nie wiem jaki to byl deal u twoich dziadkow. moi wlasnymi rekoma wybudowali swoj dom na podarowanej od swoich rodzicow dzialce koncem lat 60. z kolei druga babcia z dziadkiem rzeczywiscie dostali mieszkanie z przydzialu, ale nie na wlasnosc. placili przez 40 lat czynsz i potem mieli mozliwosc wykupu, jak chyba wiele rodzin w tym kraju. zapominasz tez, ze mieli 'przyjemnosc' przezyc hiperinflacje na poczatku lat 90, wiec
  • Odpowiedz
@MirekWyznajeAnonimowo: Nie było kolorowo to fakt patrzac z perspektywy osoby zza granicy byla bida ale takie podstawowe srodki mial kazdy. Dla kazdego starczylo dachu nad glowa,jedzenia, samochodu,pracy. Wystarczylo pracowac a życie sie samo toczylo. Teraz jest tak ze jest wszystko dla wszystkich w nadmiarze ale nikogo na to nie stać o to mi chodzi.
  • Odpowiedz
@FaenTaDeg: myslenie trudna czynnosc, co? to, ze jakis anon ci napisal w internetach ze dom kiedys kosztowal 35k a teraz kosztuje 650k jest dla ciebie wystarczajaco wiarygodne? pomysl troche, 50 letni #!$%@? dom w technologii amerykanskiej. no chyba ze byl odbudowywany trzy razy a przy okazji powiekszony dwukrotnie XD a jak napisze ze znam rodzine ktora kupila dom za 35k a teraz jest wart 25k, to tez tak latwo uwierzysz? mediana
  • Odpowiedz