Wpis z mikrobloga

O co chodzi z tym #!$%@? że mięso czerwone powoduje raka? To jakim cudem zwierzęta które jedzą TYLKO takie mięso jeszcze nie wyginęły?

Jakoś nigdy żadne zwierzęta nie jedzą tyle białego cukru, tylko człowiek je i tylko człowiek ma raka.
@ankast3: Nie odbierz tego jako ataku na siebie ale za przeproszeniem #!$%@? będziecie leczyć. Gloryfikowanie lekarzy przez ludzi i przeświadczenie o ich inteligencji jest takim samym sekciarstwrm jak wiara w KK.
Nie rozumiem jak środowisko które ma się składać z naukowców jest tak bardzo zamknięte na inny tok myślenia. Wy #!$%@? nie leczycie wy tylko przepisujecie tabletki. Choroba taka i siaka no to proszę tu są tabletki. Chodzę od roku prawie
@Pies_Benek: Nie mam zamiaru gloryfikować ani siebie ani lekarzy. Jeżeli Ci pomogła taka dieta, spoko. Być może wyeliminowałeś czynnik powodujący zgagę. Jeśli to był Twój jedyny problem, to można rozszerzyć diagnostykę (ale to nie tutaj temat). Szczerze, nie wiem skąd Wy bierzecie takich lekarzy. Sama chodziłam do gastrenterologa, to pytał mnie o dietę, ojciec chodzi do kardiologa, to samo. I fakt, część, zwłaszcza starych lekarzy jest zamknięta na inny tok myślenia.
pisałam gdzieś o cholesterolu? Czerwone mięso w dużych ilościach nie wyłącznie z powodu cholesterolu, jest złe dla serca. Czytałeś kiedyś o aterogennosci TMAO, produkowanym z karnityny i choliny, których bogatym źródłem jest czerwone mięso ? https://academic.oup.com/eurheartj/article-abstract/40/7/583/5232723?redirectedFrom=fulltext


1. Cholesterol, szczególnie z diety, nie jest zły dla serca. Uczyłaś się na podręcznikach z lat 50 czy co? Nawet Keys nie sądził, że cholesterol dietetyczny ma jakiś wpływ na aterogeniczność.
2. Zalinkowane badanie nie udowadnia
Pobierz
źródło: comment_d7rhaF0But8uiCnOCiWa8A4dGAMGHlUD.jpg
Tutaj przyznam Ci rację, że ketoza oparta głównie na czerwonym mięsie jest niezdrowa i odradzam. Jajka są ok - twierdzenie, że jajka to istotny czynnik podwyższonego cholesterolu to mit, który został obalony - szczególnie w dobrze zbilansowanej ketozie. Mięso czerwone jest m.in. zakwalifikowane do grupy pokarmów wysokiego ryzyka przyczyny nowotworów i tutaj jest wiele badań na ten temat i z tym nie będę się kłócił.


@fkdreamer: Tobie tutaj też zalecam lekturę
@fkdreamer:

Otwórz głowę. Skąd masz pewność że ketoza oparta na czerwonym mięsie jest niezdrową?

Jak byś się kiedyś nudził to porównaj obie wersje.

PS: nie czaje fenomenu oleju kokosowego, Dor mnie tylko tłuszcz owcy, tłuszcz wołowy i masło.
Jak można jeść to gowno łyzeczkamii już #!$%@?ąc od faktu że moja babcia tego przez całe, życie nawet na oczy nie widziała = nie jest to naturalny pokarm dla ludzii z genetyka z
@Blablablabla123: Olej kokosowy jem ze względu bardzo wysoką zawartość tłuszczów nasyconych i dlatego, że mi smakuje. Nie rozumiem tego pitolenia o kosmicznie korzystnym wpływie jedzenia pokarmu regionalnego. Zrób sobie badania genetyczne i sam zobaczysz z jak wielu części świata twój genotyp pochodzi. Ludzie migrowali, przemieszczali się wieki temu po różnych kontynetach wymieniając się pulą genów. Poza tym wymiana handlowa istnieje też od wieków, ludzie handlowali pokarmem i jedli jedznie z różnych