Wpis z mikrobloga

  • 259
Ile trzeba pieniędzy żeby przeżyć miesiąc na niskim poziomie?

1. Jedzenie 30dni x 50 zł = 1500 zł
2. Pokój / mieszkanie w małym/średnim mieście + opłaty = 1300 zł
3. Zdrowie - wizyty prywatne u lekarza (według mnie czasami to konieczne), leki, terapeuta/psycholog(ten drugi może być na NFZ), sporadycznie zabiegi, kosmetyczka, masaż = 300 do 1200 zł miesięcznie (nie daje więcej bo zakładamy niski poziom życia), punkt 3 ustalam na 750 zł
4. Sport, rekreacja, wypoczynek - karnet siłownia/fitness 100 zł, wyjazd na tylko 1 weekend w mies. 400zl, kino/eventy/atrakcje 2x/miesiąc = 150zl w sumie punkt 4 = 650 zł
5. Komunikacja = 300 zł
6. Kosmetyki, higiena (butelka perfum czy wody wystarczy na dłużej niż miesiąc, jakieś tanie żele pp czy pasta colgate, ręcznik) = 100 zł
7. Ubrania = 200 zł (wierzę że tyle wystarczy, rocznie było by to ponad 2k a za tyle już można mieć najtańsze ubrania które się nie zniszczą przez ten czas)
8. Oplaty za telefon 20 zł, media, internet 50 zł, koszty książek, jakiś pakiet tv albo Spotify/Tidal 50 zł = w sumie 120 zł

Nie liczę prezentów dla innych, dla siebie, kosztów żarcia dla kota czy jakiejś własnej pasji. Nie liczę kosztów kursów i szkoleń. Nie liczę kosztów sprzątaczki że względu na założenia.

W sumie wyszło 4920 zł

Mam nadzieję że daje wam to do myślenia #!$%@?. To bardzo restrykcyjne założenia, gdzie człowiek odmawia sobie wielu rzeczy czy przyjemności.

Zapraszam do dyskusji.

#pieniadze #przegryw #ekonomia #finanse #zycie #filozofia #polska
itookapillin_remiza - Ile trzeba pieniędzy żeby przeżyć miesiąc na niskim poziomie?

...

źródło: comment_kmcUkZZVLPUP7FkVYcwgm7uJbgzzr92x.jpg

Pobierz
  • 212
Ziomuś, ależ Ty masz wyśrubowane standardy. W KebabKing 24zł to zostawisz przy jednej wizycie, a to i tak nie jest najdroższe danie. Nie żebym negował taki styl życia, lecz ten sam typ później śmie narzekać, że nie ma kasy na nową grę bo "utrzymanie się jest takie drogie".


@Rajev: To u mnie Kebabking 12 zł za kebaba, zamawiasz dwa i masz 24 zł. 2 Kebaby i ja po tym zdycham.
Widac zreszta ze w knajpach nie jadasz, wszedzie masz oferty lunchowe za 20-25 zl, a 10 zl spokojnie starczy na dwa pelnowartosciowe posilki.


@lukaszzz: zależy co chcesz zjeść. Za 20 / 25 to raczej chińczyk. Weźmy np miejsce gdzie czasem chodziłem. Wok Deli - > lunch od 20 do 26 ziko w zależności od posiłku. Jakiś napój - dodatkowe 5 ziko. Czyli razem już 30 ( ͡° ͜ʖ ͡
@piotrlionel: w Aioli lunch kosztuje 22 zl, w Elefancie 26, i to z napojem. Lunch przygotowany w domu - 5-15 zl. Nawet Twoje 30 zl to wciaz mniej niz 40. Ale fakty musza pasowac do tezy, nie? Jaki jest stosunek tego co przejadasz do tego co odkladasz? Bo u mnie to 1:4

A co do Niemcow i Szwajcarow, to nie widzisz korelacji miedzy ich nawykami konsumenckimi a bogactwem? Ktory niemiec zostawia
o i dalej nie rozumiesz. Jesteś głupi czy wyborca PiS ? Chociaż to jedno i to samo. Czy Norweg / Fin / Szwed / Szwajcar to Bezos / Gates ? -


@piotrlionel: No ale jesteś lepszy od przeciętnego Polaka, to nie będę Ciebie porównywał do przeciętnych mieszkańców robaku.

1:6 a jak dodamy leasing jako rzecz, którą przejadam to 1:5


@piotrlionel: Ta #!$%@?. Wydajesz 2,5k miesięcznie na żarcie, oszczędzasz 15 koła
@i_took_a_pill_in_remiza
Dobra. Bo aktualnie chcę się przeprowadzić do Szczecina więc podam przykład:

1. Wynajem kawalerki - 1650 zł
2. Żarcie - około 900 zł (zbilansowana dieta. Nie monotoniczna
3. Środki czystości/ kosmetyki~150 zł
4. Okazjonalnie zakupić jakiś ciuch -150 zł
5. Wizyt u lekarza nie liczę bo mało choruje. Jak przydarzy się grypa -30 zł
6. Benzyna / komunikacja - 400 zł

Czyli razem na samą wegetację eychodzi 3230 zł

Dodajmy do
Czemu kłamiesz ? 64 x 30 to niecałe 2k. Więc odejmując leasing mogę oszczędzić 10k miesięcznie ? Mogę


@piotrlionel: Dorzuć do 64x30 na lepszą i jakieś wyjście do knajpy i wyjdzie 2,5k.

Tak, dokupiłem głośniki za 300 ziko ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dlatego może mi zostaje 10k na koniec miesiąca, a nie 100. Ponadto nie potrzebne mi lepsze. Nie jestem audiofilem.


@piotrlionel: Bo jak robaczek biedaczek