Wpis z mikrobloga

  • 259
Ile trzeba pieniędzy żeby przeżyć miesiąc na niskim poziomie?

1. Jedzenie 30dni x 50 zł = 1500 zł
2. Pokój / mieszkanie w małym/średnim mieście + opłaty = 1300 zł
3. Zdrowie - wizyty prywatne u lekarza (według mnie czasami to konieczne), leki, terapeuta/psycholog(ten drugi może być na NFZ), sporadycznie zabiegi, kosmetyczka, masaż = 300 do 1200 zł miesięcznie (nie daje więcej bo zakładamy niski poziom życia), punkt 3 ustalam na 750 zł
4. Sport, rekreacja, wypoczynek - karnet siłownia/fitness 100 zł, wyjazd na tylko 1 weekend w mies. 400zl, kino/eventy/atrakcje 2x/miesiąc = 150zl w sumie punkt 4 = 650 zł
5. Komunikacja = 300 zł
6. Kosmetyki, higiena (butelka perfum czy wody wystarczy na dłużej niż miesiąc, jakieś tanie żele pp czy pasta colgate, ręcznik) = 100 zł
7. Ubrania = 200 zł (wierzę że tyle wystarczy, rocznie było by to ponad 2k a za tyle już można mieć najtańsze ubrania które się nie zniszczą przez ten czas)
8. Oplaty za telefon 20 zł, media, internet 50 zł, koszty książek, jakiś pakiet tv albo Spotify/Tidal 50 zł = w sumie 120 zł

Nie liczę prezentów dla innych, dla siebie, kosztów żarcia dla kota czy jakiejś własnej pasji. Nie liczę kosztów kursów i szkoleń. Nie liczę kosztów sprzątaczki że względu na założenia.

W sumie wyszło 4920 zł

Mam nadzieję że daje wam to do myślenia #!$%@?. To bardzo restrykcyjne założenia, gdzie człowiek odmawia sobie wielu rzeczy czy przyjemności.

Zapraszam do dyskusji.

#pieniadze #przegryw #ekonomia #finanse #zycie #filozofia #polska
itookapillin_remiza - Ile trzeba pieniędzy żeby przeżyć miesiąc na niskim poziomie?

...

źródło: comment_kmcUkZZVLPUP7FkVYcwgm7uJbgzzr92x.jpg

Pobierz
  • 212
@piotrlionel: @Suheil-al-Hassan:
Specjalne wyliczenia dla szlacheckich podniebień:
30 deko szynki 50zł/kg - 15zł/tydzień
Chleb (3 w tygodniu) - 5zł - 15 zł/ tydzień
Soki (pół litra dziennie) - 15zł/tydzień
Warzywa - 15 zł tygodniowo
Mięso średnio 40zł/kg (kurczak połowa tego) - ok 60 zł/tydzień
Ziemniaki/ryż/kasza - 10zł/tydzień

Wychodzi +/- 20zł dziennie i to nie jest jeszcze wcale na niskim poziomie. Mam wrażenie że albo jesteście grubasami co się przeżerają, albo
@m00n: Czyli jedzenie to tylko ryż + kurczak albo schabowy + ziemniaki? Ludzie często jedzą 3 posiłki. Dolicz octy, oleje, przyprawy, wina, drożdze, mąki, jogurty, picie, śniadania i kolacje
@maad: Ja jem 5 posiłków dziennie ale nie każdy to mięcho ziemniaki i surówka. czasem drugie śniadanie to jabłko albo kefir. Ludzie ile wy kalorii potrzebujecie dziennie? W Gułagu pracujecie?

octy, oleje, przyprawy, wina, drożdze, mąki, jogurty, picie, śniadania i kolacje


Jest doliczone, bo wyszło mi 17 zł dziennie więc zaokrągliłem do 20. To są rzeczy, których koszta rozkładają się mocno w czasie. Ja używam tylko oliwy z oliwek ale pół
Po drugie, chciałbym żyć z rodzicami -> mniej problemów, mniej wszystkiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@piotrlionel: Widzę, że łapiesz za słówka. Przykro mi, że żyjesz w rozbitej rodzinie z samym ojcem/samą matką i rozumiem, że łatwiej by było żyć z obojgiem, ale zasadniczej różnicy to nie robi - dalej nie mieszkasz samodzielnie.

Po pierwsze, te ceny parówek to chyba za czasów PO wziąłeś, albo i SLD


Morliny
Początkowo uznałem to za zarzutkę, lecz przypomniał mi się znajomy, który dziennie musi wpierdzielać dwa kebaby. Inaczej ponoć chodzi głodny. Serio, typ się chwalił że przychodzi do pobliskiego kebaba, siada przy stoliku i nic nie musi mówić, bo już go znają. Jak jakiś Don Corleone


@Rajev: To dalej tylko 24 zł. Sam jestem w stanie zjeść dwa kebaby naraz, ale mam wtedy dosyć na resztę dnia.