Wpis z mikrobloga

@mikeeho: Jacy WY? Jesteś z Rosji? XD jestem ja, halo.
Poza tym z komentarzy wyżej wynika że jednak takie postanowienia mają sens wiec nie #!$%@? tu teraz ze to oczywiste oczywistości XD jeszcze jakby to komuś krzywdę robiło, ale przecież cel jest dobry, to czemu się #!$%@?ć?
@TheSjz3: Można zachęcać do różnych rzeczy, a te protipy wyżej wiążą się z oszczędzaniem. Poza tym zwracam uwagę na konkretne przykłady, każdy sobie może je dostosować do własnego trybu życiu.
@janek-donosi-1: A ja tam nie rozumiem dlaczego ludzie się tak buntują się gdy tylko słyszą o ograniczeniu mięsa ;d Kiedyś cały kraj jak jeden mąż nigdy nie jadł mięsa w piątek, utrzymywał ścisły post #!$%@?ąc kapustę przez 40 dni i to wszystko w imię żyda na patyku. Kiedy wreszcie ktoś wychodzi z logiczną ideą - ograniczenia marnowania żywności - nagle wszyscy podnoszą krzyk i oburzenie ;D
@WpisujcieMiasta: > najbardziej rakotworcze jest mięso czerwone smażone, potem w drugiej kolejności surowe mięso czerwone. Człowiek nie powinien jeść w ogóle mięsa czerwonego.

Nie neguję co mówisz ale nie zgadzam się aby pod słowem ekologia były mieszane inne tematy. Oczekuję od ludzi popierających ekologię akademickiej mądrości. Pchanie wszystkiego do jednego wora w niczym nie pomaga.
Jeden kilogram mięsa to 15 0000 litrów wody.


@Matricaria: wybacz ale to brzmi wyjątkowo niewiarygodnie. Jeżeli 1 dm^3 wody kosztuje około 6 zł (https://zaradnyfinansowo.pl/ceny-wody/) to kosz jednego kg mięsa to 900 000 zł?! Pewnie sprzedaż wody dla przedsiębiorstwa to inna stawka, załóżmy 6 razy mniejszą stawkę wtedy za kg mięsa wychodzi 150 000zł? Sorry al nie przypominam sobie abym tyle płacił w biedronce
@aHmuX: Jezusie, widzisz i nie grzmisz. Co ty człowieku za głupoty piszesz. Jeden decymetr sześcienny to jeden litr xD W linku, który podałeś facet podaje cenę jednego metra sześciennego. Oczywiście 1 m^3 to 1000 litrów. Matematyka się kłania. Zatem jeden kilogram mięsa wołowego kosztowałby 90 zł jeżeli chodzi o koszt samej wody.
ze po co on ma nosić śmieci do sklepu, skoro od tego są sortownie śmieci i on za to płaci


@komukatiw: Czy zamawiając pizzę dostajesz ją surową i musisz ją upiec?
Czy do hotelu jeździsz z własną pościelą, bo hotel ci jej nie zapewnia?
Czy płacąc za nowy samochód z salonu dostajesz go bez kół?

Dokładnie tak - po to są sortownie śmieci, które odbierają za nas śmieci (płacimy za to)
@wioseneczka ja sie pyram ciebie, to ty w pierwszym poście polecasz zycie w nie marnotraswie z czym sie zgadzam w 100%. Ale co to ma do reszty twoich punktów, czyli nie uzywanie plastiku, jeść sezonowo, segregowac śmieci itp... co ma jedzenie mięsa do marnotrastwa?
Czy jestes kolejna nakrecona, ktora tylko krzyczy nie wiedząc co krzyczy?