Wpis z mikrobloga

@wioseneczka: W komentarzach się sporo ludzi zesrało, ale to standardowe panikowanie, kiedy wskaże się ludziom niewygodne fakty i pokaże, że ma się wady. To zrozumiałe - człowiek nie lubi o tym słuchać.

Natomiast co do zero waste polecam jeszcze przemyśleć sprawę golenia - maszynki jednorazowe bardzo są trudne w recyklingu, bo zawierają zarówno plastik jak i ostrza. W dodatku bardzo dużo takich maszynek zużywamy, bo o ile "jednorazówki" rzadko kto używa
@wioseneczka: ludzie nie porzucą mięsa o tak z miejsca, dlatego bym ten punkt złagodził: "ograniczenie spożycia mięsa i rezygnacja z wołowiny na rzecz wieprzowiny, a najlepiej na rzecz drobiu".

Generalnie wegetarianizm nie jest dla każdego, nie jest dietą dla każdego, wystarczy, że namówimy ludzi, żeby częściej wybierali warzywa, i nieco rzadziej mięsa. Nie trzeba tu nawet wprowadzać ideologii - taka zmiana wyjdzie im z pewnością na zdrowie.
@wioseneczka: spełniam właściwie wszystkie punkty z listy :D poza kawą na wynos, bo nie piję.

najciężej jest mi ograniczyć plastik na zakupach, bo wiele produktów spożywczych jest tak zapakowanych. Ciężko też namówić niebieskiego, by pakował pieczywo do wielorazowych woreczków - bierzemy więc małe plastiki, przynajmniej mam co włożyć do kosza na odpadki w kiblu. ¯\_(ツ)_/¯

chciałabym w tym roku kupować jak najmniej ubrań ze sklepu (i tak z 80% mojej szafy
@wioseneczka: bycie eko przestało być modne to mamy zero waste ¯\_(ツ)_/¯

A prawda jest taka że wystarczy nie żyć na pokaz lub wygodnie (kawa w termosie, termokubku), jeździć rowerem albo zbiorkomem gdy to możliwe (czyli zrezygnować z wygody), nie marnować żywności (czyli myśleć podczas zakupów) i mieć #!$%@? na modę (czyli zrezygnować z atencji). Jak dobrze wspomniał @inquis1t0r: czasem wystarczy być biednym (albo oszczędnym) i reszta sama przychodzi
@Snuffkin: wiesz dlaczego faceci tak reagują na pomysły ograniczania mięsa i nabiału?
Białko
Białko jest dla nas #!$%@? ważne a to z mięsa jest dobrze przyswajalne, mięso zawiera też witaminy z grupy B co jest dla nas również #!$%@? ważne i żadna soja czy fasola nie będzie dobrym zamiennikiem,
Jem mięso codziennie, dzięki temu mam zajebiste libido, brak problemów ze wzwodem, a jak ograniczę mięso to po kilku dniach czuje się