Wpis z mikrobloga

@heyimay: duże ryzyko, znam przypadki że takie koleżanki nigdy nie oddawały... jeśli już postanowisz pożyczyć, to podsuń jej wcześniej umowę pożyczki do podpisania (wzory w necie znajdziesz). W razie W będziesz miała papier i ściągniesz dług przez sąd i komornika.
@heyimay: Wszystko zależy, zazwyczaj pożyczam ludziom tyle ile jestem w stanie stracić bez bólu na chwilę obecną, nie tyczy się to jednak najbliższych przyjaciół, im zawsze mówię żeby oddali dopiero gdy na pewno będą w stanie oddać, najdłużej czekałem chyba rok na 8k, nie upominałem się ani razu po prostu przyszedł i oddał, co do mnie wkrótce wróciło bo ten sam człowiek sprzedawał fajne auto, więc poprosiłem by poczekał 2 miesiące
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Azai: @heyimay: ja mam bardzo podobne podejście - pożyczam tylko takie kwoty na których stratę mogę sobie pozwolić - jak Trzech komuś pomóc to pomagam i nie wymagam oddawania - jak odda to spoko, jak nie to też spoko - w końcu kumpel/rodzina. Z tego powodu 200 zł bym dał 3k już nie.
Umowy nie umowy - jak pożyczysz kasę na stratę której mentalnie Cię nie stać to kasa ma
@heyimay przecież teraz każdy dostanie kartę kredytową z limitem dużo większym jak 3k xd chyba że bezrobotna i ma zazwyczaj 52 dni na spłatę bez odsetek. Może daj jej taki pomysł
@heyimay jeżeli chcesz pożyczyc to koniecznie spisz umowę. Wiem, że głupio to zaproponować znajomej osobie, ale powiedz, że miałaś kiedyś bardzo nieprzyjemną sytuację w tym temacie i powiedz, że jeśli nie miałaby nic przeciwko żeby sie w taki sposób zobowiązać do oddania to jesteś w stanie pożyczyć, w innym wypadku się boisz i tyle