Wpis z mikrobloga

Pożyczacie pieniądze znajomym?
Koleżanka poprosiła mnie o pożyczenie 3k, niby nie jest to zawrotna kwota, ale zawsze mam wątpliwości w takich kwestiach. Mam z nią dobry kontakt, chociaż nie znamy się bardzo długo. Zabezpieczacie się jakoś, czy jednak ufacie? Dziwnie się czuję na myśl proponowania podpisywania jakiejś umowy xd

#prawo #finanse #pytanie #pieniadze
  • 190
  • Odpowiedz
@heyimay: Ja osobiscie mam pare osob z ktorymi nawzajem sobie pozyczamy kwit i nigdy problemu nie mialem. Nie byly to co prawda tysiace, ale jesli mialbym taka kwota operowac wsrod tych paru osob to bez problemu.
  • Odpowiedz
@heyimay: Odradzam taką pożyczkę, jeśli ktoś chce się zapożyczać u znajomych to znaczy, że nie ma już innego wyjścia, bo np. wykorzystał cały limit na karcie kredytowej (gdzie nawet do 3 miesięcy pieniądze chyba są darmowe). Jeśli już zdecydujesz się na taką pożyczkę, koniecznie weź coś w zastaw, coś co faktycznie ci się przyda i ma wartość zbliżoną do kwoty pożyczki.

chcesz mieć przyjaciółkę czy dłużnika?

dokładnie tak
  • Odpowiedz
@heyimay: ja mam zasadę - nie pożyczaj kasy, której nie możesz stracić. Zawsze istnieje szansa, że jej nie odzyskasz i wtedy lepiej, żeby to nie były Twoje ostatnie potrzebne pieniądze.

A druga sprawa, że jeśli pożyczam to tylko kilku bliskim osobom, przelewem o tytule pożyczka.
  • Odpowiedz