Wpis z mikrobloga

dorosły człowiek, a nie wie jak działa karta kredytowa


@geuze: Przyznam się, że nie mam karty kredytowej. Nawet zrezygnowałem z karty debetowej, bo szkoda mi było, żeby bank w niektóre miesiące pobierał mi 7 czy 12zł opłaty. Zbyt dorosły to ja się nie czuję.
@heyimay: raz pożyczyłem najlepszemu kumplowi 3k na 6 miesięcy i oddał po 2 latach (z czego mówiłem, że mi się nie spieszy z tym żeby oddał więc było mi wszystko jedno)

Potem pożyczyłem mu 12k bo mu do kredytu brakowało i czekam na spłatę ale też jakoś bardzo mi się nie pali.

To jest taki kumpel który nie raz mi pomógł jak ja coś potrzebowałem i ja też zawsze mu pomogę.
@heyimay: Ja osobiście nie widzę nic złego, żeby spisać papier, że się pożyczyło i do kiedy planuje się zwrócić kasę ¯_(ツ)_/¯ jeśli to dobra znajoma to zrozumie i nie będzie się krzywo patrzyła, a jak będzie robić wyrzuty to olej temat i nie pożyczaj.
@heyimay jeśli chcesz mieć koleżankę/przyjaciółkę to skłam, że nie masz i tyle. Najwyżej zaproponuj 100, 200 zł. Pożyczysz większą kwotę i na 90% stracisz dobre relacje i/lub pieniądze. Z rodziną podobnie. Gdzie pojawiają się pieniądze, spadki itd. tam rodzina się sypie i dowiadujesz się z kim masz do czynienia.