Wpis z mikrobloga

@heyimay: po co Ci to, jedno asertywne "nie" i masz spokoj, problem z głowy, chocbys miała miliony to twoja sprawa, niemasz takiego obowiązku a ile nerwów mozna stracic, nic z tego niemasz, a dobroc serca i chec pomocy wyjdą Ci bokiem, niech idzie do banku czy coś, wyobraz sobie teraz ze potem jednak cos sie stanie i nie odda, albo wprost powie że nie odda, bedzie cię unikac i nie odbierac
bo np. wykorzystał cały limit na karcie kredytowej (gdzie nawet do 3 miesięcy pieniądze chyba są darmowe


@r4do5: dorosły człowiek, a nie wie jak działa karta kredytowa ;-) Tak, jest okres bezodsetkowy, jeżeli płacisz bezgotówkowo, ale jeżeli potrzebujesz gotówki to procent leci od razu i to niemały... Dobre na zakupy albo zapłacić za naprawę auta w ASO, ale w wielu sytuacjach niestety się nie sprawdza.
@heyimay: jeżeli naprawdę chcesz jej pomóc to piszcie kwit i Nie czuj się dziwnie z tego powodu, to jest zabezpieczenie. Jeżeli to dobra kumpela to nie powinna mieć z tym problemu :)
@heyimay ja zwykle rodzeństwo pożyczam, na oddanie muszę długo czekać, i za każdym razem to już ostatni raz, ale ciężko mi omówić. A partner nie raz, nie dwa pożyczał znajomym, i to spore kwoty. W tym momencie jeden oddaje w comiesięcznych ratach (po dwóch latach), drugi od wielu lat wisi kilka tys, bo mu się noga powinęła (akurat przyjaciel, więc wie, że prędzej czy później odda), trzeci, który za pierwszym razem szybko
@heyimay: Za dużo na pożyczanie znajomym. Tyle to można pożyczyć dobremu przyjacielowi, a nie znajomemu. Proponuję powiedzieć, że możesz pożyczyć, ale mniej, bo na święta się wykosztowałaś. Zaproponuj tyle ile uważasz, że możesz stracić. Jak stracisz to jedną pijawkę w życiu mniej i było warto. Jak odda, to super.
@heyimay: KIedyś jeden chciał ode mnie pieniądze, ale wiedziałem że obraca się w dziwnym środowisku i raczej nie będzie szansy na powrót pieniędzy.

Nigdy nie miałem takiej sytuacji z konkretniejszą kwotą. Jak tak myślę, to pożyczyłbym tylko może 4-5 osobom.
Ale to się nigdy nie stanie, bo zarabiają na tyle dobrze żeby mieć w pocałowaniu pożyczki :V (oby)

@Tammulec:

ja niestety pożyczyłem mojej mamie 2 lata temu 3k i do
@heyimay lul czesne można rozłożyć na raty półroczne albo miesięczne... Cos mi tu śmierdzi. Skoro nie ma na opłatę czesnego to skąd weźmie kasę na zwrot? Ja bym nie pożyczal skoro paniusia nawet 1/2 nie odłożyła na studia.