Wpis z mikrobloga

Pożyczacie pieniądze znajomym?
Koleżanka poprosiła mnie o pożyczenie 3k, niby nie jest to zawrotna kwota, ale zawsze mam wątpliwości w takich kwestiach. Mam z nią dobry kontakt, chociaż nie znamy się bardzo długo. Zabezpieczacie się jakoś, czy jednak ufacie? Dziwnie się czuję na myśl proponowania podpisywania jakiejś umowy xd

#prawo #finanse #pytanie #pieniadze
  • 190
  • Odpowiedz
@heyimay: powiedzmy że 3 osobom bym pożyczył, które znam prawie całe życie, zresztą już raz jednej z nich pomogłem ratując na 2k i nie było problemu ze zwrotem. Poza nimi nie pożyczyłbym nikomu więcej niż 20zł
  • Odpowiedz
@heyimay: pożyczyłem bliskiej rodzinie podobną sumę jakieś 2 lata temu i teraz co się widzimy to słyszę jak mu głupio, że mi siedzi takie pieniądze ale nie jest w stanie oddać bo i tu wymienia za każdym razem inny powód. Od tamtej pory nigdy więcej i nikomu nawet się nie chwale, że mam jakieś pieniądze
  • Odpowiedz
@heyimay: doradź jakiś protip z kredytówką, może nawet sam poszukaj najlepszej oferty, żeby nie wyjść na to, że masz w dupie. Jak koleżanka ma czyste intencje to pewnie sama wolałaby takie rozwiązanie
  • Odpowiedz
Jeśli już zdecydujesz się na taką pożyczkę, koniecznie weź coś w zastaw, coś co faktycznie ci się przyda i ma wartość zbliżoną do kwoty pożyczki


@r4do5: raczej 2 razy większa
  • Odpowiedz
@m_bielawski: w tych szemranych firmach gdzie rrso to 2500% do 33000% i nie 3 miesiące tylko 30 dni. Jak nie oddasz to kończysz z długiem na wielokrotność pożyczonej sumy.
  • Odpowiedz
@heyimay: raz pożyczyłem 10 tys, Znajomemu z którym współpracowałem od lat, jak myślisz kto jest teraz stratny 10tys? Ani wspólnych interesów Ani pieniędzy. Ale nauczyłem się od tamtej pory złamanego grosza nikomu nie pożyczyłem.
  • Odpowiedz
@heyimay: 3 razy w życiu pożyczyłem większa sumę pieniędzy: kuzynowi, siostrze i gf. za każdym razem musiałem się dopominać o swoje, a od jednej osoby nadal nie odzyskałem całości. nigdy więcej
  • Odpowiedz