Wpis z mikrobloga

https://www.olx.pl/oferta/honda-accord-1-8vtec-lpg-oplaty-na-rok-ladny-stan-salon-pl-CID5-IDCBrWh.html#32f9737532
No podoba mi sie nie powiem ze nie. Gaz jest wiadomo wyglada nawet fajnie na moj gust. wiem ze nie ma zdjec silnika itp itd ale bardziej chodzi mi o to czy dobra jest ta honda jako samochod czy raczej silnik slaby itp itd. no i hajsu mam troche na nia plus w zapasie na to i owo. Jak do dupy to mowcie smialo
#mechanikasamochodowa #honda #mechanika #kupnosamochodu #olx #motoryzacja
  • 16
  • Odpowiedz
@Spodniegdziekupic: nie jestem fanem hond, ale jeździłem angielką (civicem w budzie rovera), a taką jak ten Accord w linku ma mój ojciec już kilka ładnych latek. Nawet z tym silniczkiem i z gazem.
Motor elastyczny, niezajebywalny, obstawiam że to jest F18B2. I ten w przeciwieństwie do F18A jedzie. no ale to musisz się przejechac i sprawdzić.

Jedyne na co musisz w hondach uważać to blacha bo zarówno japonki jak i
  • Odpowiedz
@Spodniegdziekupic: Wypytaj właściciela i obejrzyj lewe tylne obejrzyj oraz podłogę szczególnie w tym miejscu bo wygląda jak nierówna szpachla + jakby osłona progu odstawała więc może tam być na szybko łatane i zaraz się posypie.
  • Odpowiedz
@Spodniegdziekupic: PS tutaj ewidentnie strzelony przod, prawe przednie drzwi przesuniete
szkoda ze nie ma zdjecia en face

na pewno trzeba pojechac na geometrie i sprawdzic podloznice. jak gaz dziala, kielichy bez rdzy i masz blisko to spoczko
ale trzeba zbijac cene, bo sprzedaje same trupy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Spodniegdziekupic: choć hądy nie dla mnie to model ogólnie dobry, tylko konieczna wizyta na stacji diagnostycznej bo to gnije na potęgę. No i ten model nie wygląda na zadbany, ale przymierzyć się, przejechać można. Grunt to nie kupować jak się nie ma porównania z innymi, oglądnij parę sztuk, najlepiej z kimś kto trochę ogarnia temat.

@Tylko_noc:

widac ze obnizona, wiec zawias nowy
No nie byłbym taki pewien (
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: otoz to, ale wizualnie i tak wypada lepiej od tamtego strzala.
bite auto bedzie szybciej korodowac, a do tego dochodzi "technologia" naprawy w stylu 'to sie zateguje' (bo i tak auto za 2 minimalne, czego pan wymagasz)
  • Odpowiedz
@Tylko_noc: no zgadzam się ;) ten za trójkę wygląda względnie, chociaż wiadomo że zdjęcia to tylko zdjęcia :P

@Kejran: Accordy jeszcze pół biedy, chociaż wiadomo że to tylko hąda :D miałem jedną z dekadę temu, CRXa i #!$%@? rzeczywiście miał zużycie oleju większe niż dwusuw xD ale też zadbany to on nie był.
  • Odpowiedz
@Kejran: nie bardzo kumam skąd się wzięło to powiedzenie z palonym olejem w hondach bo "z kilkoma" miałe doświadczenie i żadna nie brała i nie rzygała oliwą. Honda to nie opel.
  • Odpowiedz
@LukaszWK: Pewnie głównie z tego powodu że ludzie olewali wymiany oleju w terminie i wlewali jakiś najtańszy olej, na co Honda jest bardzo uczulona. Pierwszy właściciel nie zadba o eksploatację to drugi odczuje skutki. Potem kolejni i już masz auto które żłopie olej jak benzynę i opinia gotowa. Dodatkowo przeciągane wymiany skutkują tym że pierścień olejowy traci sprężystość i nie przylega do cylindra, co tylko pogłębia problem. Można by wymienić
  • Odpowiedz
No dobra dziękuje za rady. Tak to mój 1 samochód prawko dopiero w styczniu odbiorę więc jest czas, mało ofert teraz przybywa myślę,że po świętach i po sylwestrze uda się coś znaleść. Najgorsze jest to ze zamiast dac zdjecia normalnie zrobione silnik tyl i w ogole to cyknie pare krzywe #!$%@? i wez. A potem przyjezdzasz sprawdzisz i sie okaze ze lipa.
  • Odpowiedz