Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 44
@marek-krakow: Brzmisz jakbyś nie miał prawa jazdy. Zielone oznacza, że masz jechać, a nie zwalniać bo może się zrobić zaraz żółte. Właśnie żółte światło jest od tego by dać ci sygnał, że zaraz będzie czerwone i powinieneś się zatrzymać co nie oznacza, że musisz, ponieważ jeśli musiałbyś hamować gwałtownie by się zatrzymać to lepiej jest przejechać na żółtym niż stwarzać niebezpieczeństwo gwałtownym hamowaniem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rrdzony: Sam tak robie ale tylko na 1 skrzyzowaniu gdzie na czerwonym jak Cie zlapie masz pocztowke za 500zl...
Normalnie sie nie przejmuje zawsze zdaze, najwyzej pomaranczowe.
Jednak 500zl ryzykowac nie bede tak jak inni wiec zamiast pomoc to skrzyzowanie stracilo przepustowosc xD
#!$%@? fotoradary :)
@marek-krakow: możesz się nie zgadzać z tym co napisze ale musisz to zaakceptować. Większość sygnalizacji jeśli nie wszystkie działają w ten sposób ze jest pewien odstęp czasu między zapaleniem się czerwonego z jednej strony skrzyżowania a zielonego z drugiej wiec z logicznego punktu widzenia ktoś kto #!$%@? żeby przejechać na końcowym żółtym/początkowym czerwonym nie jest w stanie spowodować zagrożenia bo i tak minie trochę czasu zanim samochody z drugiej strony rusza.
@Canmoh: ja zwalniam trochę przed skrzyżowaniem dlatego że:
a) nigdy nie wiem czy jakiś idiota nie wyjedzie na czerwonym. Zasada ograniczonego zaufania
b) może jechać pojadą uprzywilejowany - miałam dwie sytuacje że nie słyszałam że jedzie dlatego teraz zwalniam i jestem czujna
c) piesi w oczekiwaniu na swoje zielone stoją prawie na jezdni.

Oczywiście mówię tu o sytuacji gdy w przypadku ograniczenia do 50 jadę wcześniej max 59 (wiadomo:)) więc przed
@marek-krakow: A mnie uczyli, że jak widzę długo światło zielone, to wystarczy utrzymywać prędkość i nie przyśpieszać. Jeżeli jadę z bezpieczną prędkością, to zatrzymam się przed sygnalizatorem. Dodatkowo należy ustalić moment po których hamowanie zakończy się zatrzymaniem na pasach/skrzyżowaniu i dodać gazu w razie zmiany świateł.