Wpis z mikrobloga

Ależ piękna gównoburza się przelała pod moją wstawką o Dacii za 60 (42) tys. zł. Dla mnie już zupełnie mniejsza co ten samochód będzie miał w standardzie, jak twarde będą platiki i jak kiepskie fotele. Jeżeli wszystko się potwierdzi, to dacia wypuści samochód elektryczny w segmencie B o ponad połowę taniej niż konkurenci XD To w konsekwencji zmieni cały rynek. Dla mnie ten krok będzie czymś tak wielkim, jak wypuszczenie na rynek Tesli model S - przełomowy moment, który odciśnie się piętnem na długie lata.

#oswiadczenie #tesla #samochody #motoryzacja #samochodyelektryczne
źródło: comment_4a4YQpU7QK3uHTo9azxjA5gqiJ3xUcZJ.jpg
  • 88
@kuraku: model s ze zwyklego gniazdka laduje sie do 40 godzin. Z sily - w 4 godziny. Z bateria 100 kWh

@pogop: i to jest zajebisty samochod dla mas. Bo cala reszta, jakies golfy, nissany czy skody jak robia elektryka to mu dowalaja +150% ceny za bazowy model. I mamy elektryczny samochod z plastikowym siedzeniem i korbotronikiem, z moca kosiarki do trawy za 150k xD

Tesla jest droga ale przynajmniej
@pogop: tak i nie... ceny nie są aż tak różne. Duster to tak naprawde Renault Capture , a oba auta są na podwoziu Renault Clio. Capture'a dostaniesz w bieda wersji za 59k , Dustera za 50k (wersji z korbkami i stalowymi felgami za 42k nie liczę). Różnica w cenie wynosi 15%.

Co do jakości wykonania Renault nie chce sie wypowiadać ( ͡° ͜ʖ ͡°).
no tak, mialem raczej na mysli male i "tanie" elektryki typu wlasnie nissan leaf albo skoda citigo. Ta druga np. benzynowa kosztowala jakies 32k, elektryczna 82k. wtf :D


@diogene: no mam wielką nadzieję, że tym krokiem Dacia zlikwiduje potężne dysproporcje w cenach elektryków w relacji ze spaliniakiem tej samej klasy czy nawet modelu. Podejrzewam, że ten samochód to będzie coś w stylu Sandero Stepway, a ceny tego modelu w salonach dacii
@bigger: ja bym chętnie kupił Pandę z zasięgiem 40km :) na dojazdy do pracy jak znalazł a nawet jak się akumulatory zesrają to wymiana będzie groszowa biorąc pod uwagę ich ilość do napędzania na takim odcinku takiego kolosa :P