Wpis z mikrobloga

@hehexdlollmao:

jak to nie jest skazane na cierpienie? widziałeś kiedyś dziecko chore na raka? albo na jakieś rzadkie choroby skóry? niejednokrotnie chore dzieci cierpią bardziej niż niewolnicy, gdzie tu ignorancja? nie podoba ci się to porównanie tylko dlatego, że psuje ci światopogląd i musiałbyś zdjąć różowe okulary, by się nad nim zastanowić, co jest dla ciebie niewygodne, bo chcesz, żeby świat był piękny i kolorowy i nie dopuszczasz do siebie myśli,
x występuje w A dlatego każdy w A jest skazany na x


@kknbjd: daj przykład świadomej istoty, która nie cierpi, czekam.

no i moim głównym argumentem nie jest samo występowanie cierpienia a samo to, że jest ono możliwe. jeśli byłaby szansa 99%, że dziecko będzie tylko szczęśliwe i 1%, że będzie nieszczęśliwe to nie masz prawa jego życiem ryzykować
Pobierz hehexdlollmao - > x występuje w A dlatego każdy w A jest skazany na x

@kknbjd: daj...
źródło: comment_sdeOVSU1KB1RbwmvHRkeIkiCWP8mMOW6.jpg
@HAL__9000:

Płodzenie dzieci to tworzenie kolejnych niewolników.

Niewolników takich samych jak ja czy ty

Jest złe, bo jest się zmuszonym, by to robić, żeby (przedwcześnie) nie umrzeć, i to w męczarniach.

ale nie jest za takie postrzegane bo kazdy to robi, zawsze możesz sie zabić w jakiś najmniej bolesny sposób i uwolnić od problemów i przymusów bo w sumie czemu nie skoro to tylko ciągłe cierpienie
@hehexdlollmao:

daj przykład świadomej istoty, która nie cierpi, czekam.

zdefiniuj cierpienie

no i moim głównym argumentem nie jest samo występowanie cierpienia a samo to, że jest ono możliwe. jeśli byłaby szansa 99%, że dziecko będzie tylko szczęśliwe i 1%, że będzie nieszczęśliwe to nie masz prawa jego życiem ryzykować

otóż mam prawo
@hehexdlollmao:

choćby odczuwanie bólu, jakakolwiek negatywna emocja, jakikolwiek smutek itd

Życie jest jak rollercoaster pozytywne doświadczenia mieszają się z negatywnymi i nie ma osoby która nigdy nie odczuła bólu albo nie była nigdy smutna. Więc skazanie na cierpienie rozumiem jako ciągłe odczuwanie cierpienia. Znajdzie się parę osób które nie są skazane na cierpienie.

XDDDDDDDDDD a kto ci dał te prawo jakbym mógł cię zrzucić z klifu i albo zginiesz albo dostaniesz
nie ma osoby która nigdy nie odczuła bólu albo nie była nigdy smutna


@kknbjd: czyli:

x występuje w A dlatego każdy w A jest skazany na x


miałem rację.

Zrzucenie z klifu to śmierć w 99% przypadków więc robiąc to chcesz mnie zabic. Robiąc dziecko zazwyczaj nie masz na celu skrzywdzenia go. Znowu fajne porównanie


urodzenie to w 100% przypadków śmierć

co z tego, że nie masz na celu krzywdzić dziecka
@hehexdlollmao:

miałem rację.

Nie miałeś bo nie każde dziecko jest poważnie chore

urodzenie to w 100% przypadków śmierć

W momencie gdy zaakceptujesz śmierć nie jest to nic złego.

kto dał ci prawo do ryzykowania cudzym życiem?

W momencie gdy wsiadasz do samochodu skazujesz kogoś na cierpienie, bo możesz przypadkiem kogoś zabić, spowodować uraz z którym będzie sie męczył do końca życia. KTO CI DAŁ PRAWO RYZYKOWANIA CUDZYM ŻYCIEM?

@kruszon_:

Po
Nie miałeś bo nie każde dziecko jest poważnie chore


@kknbjd: the point wass that everyone suffers lmao

W momencie gdy zaakceptujesz śmierć nie jest to nic złego.


@kknbjd: nie masz żadnej gwarancji, że twoje dziecko ją zaakceptuje

W momencie gdy wsiadasz do samochodu skazujesz kogoś na cierpienie, bo możesz przypadkiem kogoś zabić, spowodować uraz z którym będzie sie męczył do końca życia. KTO CI DAŁ PRAWO RYZYKOWANIA CUDZYM ŻYCIEM?


@
@kknbjd:

Niewolników takich samych jak ja czy ty


Tak, jesteśmy niewolnikami. To nie jest w porządku.

ale nie jest za takie postrzegane bo kazdy to robi


To, że coś każdy robi, oznacza, że nie jest złe?

Jakie znaczenie ma "postrzeganie"? Miliony much nie widzą nic złego w swojej iluzji, którą żyją z dnia na dzień, i to już ma być spoko?

zawsze możesz sie zabić w jakiś najmniej bolesny sposób i
możesz sobie tak kalkulować i ryzykować ale sobą, a nie życiem innych, dla twoich przyszłych dzieci to mogło by być zbyt duże ryzyko, co wtedy? no #!$%@? synek hehe stało się

jestem, jak wszyscy, do tego zmuszony, bo jeśli tego nie zrobię, to moje życie będzie bardzo utrudnione, to wy, nataliści, sprawiliście, że muszę ryzykować w pewnym stopniu życiem innych i oni muszą ryzykować moim.

Czyli każdy ryzykuje czyimś życiem w jakimś
@HAL__9000:

To, że coś każdy robi, oznacza, że nie jest złe?

Ten świat rządzi się pewnymi prawami. Jaki jest sens poddawać je ocenie moralnej?

Tak, jesteśmy niewolnikami. To nie jest w porządku.

Nie jest w porządku, ale z zaspakajajem większości potrzeb i instynktów sobie radzimy znakomicie
@kknbjd:

Ten świat rządzi się pewnymi prawami


Co z tego, że się "rządzi"? Mamy na to przyzwalać i sprowadzać mu kolejne ofiary? Nie jesteśmy jego poddanymi.

z zaspakajajem większości potrzeb i instynktów sobie radzimy znakomicie


No, zajebiście, nie ma co... Ale pomijając to, to nawet jeśli, to co z tego, że ktoś sobie radzi, skoro jest ktoś, kto sobie nie radzi?

Skoro obrazek zrobiony w paintcie tak mówi to musi tak
@HAL__9000:

Co z tego, że się "rządzi"?

A no to że nie masz na to wpływu i pewne rzeczy trzeba zaakceptować

Mamy na to przyzwalać i sprowadzać mu kolejne ofiary? Nie jesteśmy jego poddanymi.

Dla mnie to nie są ofiary

No, zajebiście, nie ma co... Ale pomijając to, to nawet jeśli, to co z tego, że ktoś sobie radzi, skoro jest ktoś, kto sobie nie radzi?

W Europie jak ktoś sobie
@kknbjd:

A no to że nie masz na to wpływu i pewne rzeczy trzeba zaakceptować


Jak nie mam? Nie przyczyniam się do jego kontynuowania poprzez sprowadzanie tu kolejnej osoby, która stanie się mimowolnie jego częścią. Mam cholernie duży wpływ. I nie, niczego nie trzeba akceptować, szczególnie kiedy chodzi o osobę, za którą to ja mam de facto akceptować, przywołując ją do życia.

Dla mnie to nie są ofiary


Przykro mi, ale