Wpis z mikrobloga

Część osób które nie chcą mieć dzieci, kieruje się egoizmem albo są niedojrzali


@kknbjd: nie ma czegoś takiego jak brak dzieci z egoizmu lol

Większość ma #!$%@? po prostu czy wyacie dzieci czy nie po prostu nie zgadzają się z argumentami których używacie


@kknbjd: kiedyś o niewolnictwie było tak samo, po prostu ludzie się nie zgadzali z argumentami ludzi, którzy nazywali to złem i mieli #!$%@? ¯\_(ツ)_/¯
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

tak, tylko potem usuwali posty jak nie mieli argumentów

@hehexdlollmao: mówiliśmy o miejscach poza wykopem

nie ma czegoś takiego jak brak dzieci z egoizmu lol

Jeżeli ktoś nie chce dzieci tylko dlatego że oznacza to nowe obowiązki i obciążenie finansowe to po części jest powodowane egoizmem.

kiedyś o niewolnictwie było tak samo, po prostu ludzie się nie zgadzali z argumentami ludzi, którzy nazywali to złem i mieli #!$%@?

Chęci posiadania niewolnika
mówiliśmy o miejscach poza wykopem


@kknbjd: a, no to nie, nie gadam z januszami o filozofii bo nie lubię grać w szachy z gołębiami

Jeżeli ktoś nie chce dzieci tylko dlatego że oznacza to nowe obowiązki i obciążenie finansowe to po części jest powodowane egoizmem.


@kknbjd: j. w. :

o to mi chodziło, jako egoizm rozumiałem działanie dla siebie przynoszące innym stratę, a nieistniejący nic nie tracą

Chęci posiadania niewolnika
@NPC2137: po tym "śmiejcie się śmiejcie" strzelam że post wysmiewał osoby ktore maja/chcą mieć dzieci więc znowu, antynataliści to rozpoczęli. Jeżeli uderzacie w coś co jest ważne dla kogoś to nie narzekajcie że ludzie odpowiadają w różny sposób
@hehexdlollmao: egoizm nie przynosi straty innym, egoizm to kierowanie się wyłącznie własnym dobrem, dbanie tylko o własny interes, więc przy tej definicji jest to chyba logiczne że egoista może nie chciec mieć
@NPC2137: w poscie zachęcali ludzi do podawania powodów przez które według nich mamy niską demografie, więc to robili. Niska demografia jest zła dla gospodarki w przypadku naszego systemu emerytalnego dla społeczeństwa też, ludzie boją się że nie będą mieli za co przeżyć i tylko o to chodzi, nie ma tu żadnej ideologii
@NPC2137: no właśnie odkryłes że większość ludzi średnio sobie radzi z myślenia przyczynowo-skutkowym. Poza tym ludziom którzy przepracowali już z 30 lat taka zmiana nic by nie dała bo w tym momencie ciężko byłoby im odłożyć wystarczająco, no a za to ktoś musi zapłacić. I państwo nie może wycofać się nagle z umowy jaka zawarło z ludźmi więc ci którzy już przepracowali lata muszą mieć emeryture
@hehexdlollmao:

1. bo go popełniłeś

no nie powiedziałbym bo nie pisałem nigdzie że płodzenie potomstwa jest dobre i tylko dobre bo jest naturalne, a że nie jest postrzegane jako złe bo człowiek jest zaprogramowany aby to robić, tak samo jak jedzenie czy oddychanie nie jest postrzegane jako złe

2. dlaczego to porównanie jest nieprawidłowe? ale konkrety proszę

jak wyżej, do tego dla mnie jest to ignorancja, porównujesz niewolnictwo, które kojarzy się
a że nie jest postrzegane jako złe bo człowiek jest zaprogramowany aby to robić, tak samo jak jedzenie czy oddychanie nie jest postrzegane jako złe


@kknbjd: czyli appeal to nature, o co ci chodzi? XD nie postrzegasz tego jako złe bo jest naturalne, czyli książkowy przykąad odwołania do natury

jak wyżej, do tego dla mnie jest to ignorancja, porównujesz niewolnictwo, które kojarzy się głównie z ogromnym cierpieniem niewolników, czystym okrucieństwem wobec