Wpis z mikrobloga

A jakie wy robiliście inby w szkole jako rodzice?

Tak z pamięci te większe:

- gdy zapomnieli syna zabrać na wycieczkę bo było wyjście ze szkoły podczas religii na pierwszej lekcji
- gdy nie zrobili synowi zdjęcia klasowego bo fotograf przyjechał w czasie religii
- gdy kazali mi podpisać papier o nieuczęszczaniu dziecka na religie (to x3 już, taka tradycja się robi)
- gdy załapał nieobecność mimo iż zamiast lekcji było wyjście do kościoła
- gdy nie chciano synowi dać wzorowego zachowania argumentując to brakiem uczestnictwa w całym cyklu różnych pierdół związanych z rocznicą wyboru patrona szkoły na papieża.
- no i najświeższa gdy chciałem od dyra dowodów, że nie dało się ułożyć planu lekcji tak by religie dzieci miały na początku i na końcu czego w razie możliwości szkoły wymaga rozporządzenie ministra edukacji. Stwierdził, że nie dało się inaczej ułożyć planu, więc obecnie bada to kuratorium. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I jeszcze taka ciekawostka. Raz gdy dyro dowiedział się, że na niego czekam przed gabinetem wyszedł do kibla i siedział tam 35min! Liczyłem. Gdy wyszedł i mnie zobaczył że dalej przed drzwiami czekam miał minę jak zbity pies.

#szkola #dzieci #wychowanie #edukacja no i #zonabijealewolnobiega bo mam zakaz chodzenia do szkoły synów a dalej to robię XD
  • 83
@lakukaracza_: chodziło Ci tylko o to, że o nim zapomnieli i go nie powiadomili czy też o to, że odbywało się to na religii? Bo jeśli tylko o punkt 1 to spoko i rozumiem oburzenie, ale jak o to drugie też to tak słabo bo przeważnie wyjścia są na pierwszych czy ostatnich lekcjach lub na tych luźniejszych więc zrozumiałe, że wybierają religie, a nie matematyke.
I co do poinformowania. Coś mi
@lakukaracza_: U mnie w średniej ciągle forsowali religię, a rodzice nie bardzo chcieli nas wypisać, bo "a jak bierzmowania nie dostaniesz albo ślubu"
W 3 klasie jak wszyscy po 18stce wjechaliśmy do sekretariatu to potem 2 tygodnie katechetka nas namawiała żebyśmy się rozmyślili i jednak chodzili na lekcje, bo dyrektor nie pozwoli robić zajęć dla 3 osób ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
A co tymi inbami? Może jakiś krótki instruktaż? ;)


@pawel-niczyporek: Wpadasz do dyra, gestykulujesz jak porąbany i machasz mu przed nosem wydrukowanym rozporządzeniem ministra, co czwarte słowo używasz "kuratorium".


Jak ja to kocham.

@lakukaracza_: płacze xD
Az zaluje ze wywialo mnie tyle od swd to bym stal pod tą szkola jak pedofil w sutannie by Ci pogratulować xD
@lakukaracza_:
U moich latorośli też takie akcje były jak się wychowawczyni zmieniła.
Najpierw wychowawczyni rzuciła: dyrektor chce deklaracji kto NIE będzie chodził na religię. Odpowiedziałem tym, że to jest
wbrew aktualnemu prawu oświatowemu i nie zamierzam nic takiego pisać. Odpowiedź - to pana córki będą chodzić
na religię. Odpowiadam, że otóż chodzić nie będą i nie ma prawa traktować ich inaczej, niż reszty z tego względu.

Na następnym zebraniu było pytanie