Wpis z mikrobloga

Borsucza Masa - Odcinek 5 - test maxów / koniec z siadem RAW / dream big / nowy plan / / pierwszy spalony w życiu przysiad

Zacznę od tego, że za niecałe 2-3 tygodnie rozpoczynam kolejne testy maksów. Jakie były poprzednie i na jakie wyniki liczę. Odstęp czasowy między testami będzie wynosił 9 tygodni https://www.wykop.pl/wpis/44544893/borsucza-masa-odcinek-3-rekordy-podsumowanie-pierw/

Bój / poprzedni rekord / minimalny przewidywany wynik - maksymalny przewidywany wynik

Bench Press / 117.5 kg / 122.5-132.5 kg
Deadlift / 230 kg / 240-260 kg
Squat / 220 kg / 225-240 kg

Idąc dalej. W jednym z wpisów wspominałem o zakupie taśm na kolana i po tychże maksach już w nich będę siadał kolejne 1 RM, wiec szybko przewiduję tutaj wynik +250 kg.

Dream big! Ciekawi mnie czy jestem w stanie do kwietnia zrobić 150/300/300 kg? Zweryfikujemy to wiosną; dość ambitnie, pewnie grubo przesadziłem, ale kompletnie nie potrafiłbym trenować myśląc, że w tak długim okresie miałbym np. dołożyć tylko 5-10 kg do bojów, bardzo by mnie to demotywowało. I jak widać chyba póki co takie coś działa, bo kilogramów tak jak rok temu na plusie kalorycznym dokładam dziesiątkami.

Teraz sam plan następny - może coś się zmieni, jeszcze go nie konsultowałem.

BP Day

bench press 3/5/1
bench press 3x1 TM
bench press 5x3
weighted dips 5x8-12
barbell seal rows + hold 5x8-12
db pullovers 4x12
cable lateral raises 4x12
biceps hammer curls 4x8-12

DL Day

dl sumo 3/5/1
dl sumo 3x1 TM
dl sumo 5x3
dimmel deadlifts 4x20-25
hamstring curls 4x12 + legs hyperextenions
cable shrugs 3x12-25

WGBP Day

bench press wide grip 8x8
triceps pushdown v-grip 6x12
one hand triceps pushdown 2 max
meadows rows 5x12
lat pulldown 4x12
tempo trap 3 raises 5x12-15
single hangle cable biceps curls 5x12-15

SQ Day

low bar squat 3/5/1
low bar squat 3x1 TM
low bar squat 5x3
good mornings 4x12
reverse hypers /w chains
horizontal leg press 4x15
db shrugs 3x12-15

Na sam koniec jako bonus, dla hejterów, pierwszy spalony w życiu przysiad i zarycie w piny. Krzywo ustałem, krzywo szła sztanga, na dole boju poczułem, ze "coś tu nie gra" i nawet nie walczyłem o wstanie i stwierdziłem, ze bezpieczniej będzie się poddać.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #borsukmasuje #borsukpowerlifting #fullborsukworkout
Kasahara - Borsucza Masa - Odcinek 5 - test maxów / koniec z siadem RAW / dream big /...
  • 23
@Kasahara: W ogóle patrz. To normalne że po miesiącach dodawania na papierze
do ogólnego tm w każdym boju mam np. 127 w płaskiej ale wiem że za uja nie zrobię tym ciężarem 3 repów? ale nadal mogę robić zakładana ilość repów na 95% z tego. Nie wiem czy ciągnąć tak dalej czy dążyć do faktycznego zrobienia takiego tm na te 3 repy.
@Kasahara: ja te piątki w każdym tygodniu wziąłem bezpośrednio z 5/3/1 forever to się nazywało chyba 5's pro czy jakoś tak ale w sumie jeden uj, w każdej chwili mogę to zmienić. Pytam tylko co w przypadku kiedy dodając co miesiąc do tm'a z którego wyliczasz procenty na każdy tydzień wiesz ze za uja tego tm'a byś nie walnął jakbyś musiał ale nadal możesz robić te 5 repsów na jego 95%.
@stefan8800:

Ja sobie nie wyobrażam po prostu sytuacji, abym nie zrobił TM - ba ja TM to na 3 razy bym zrobił bez problemu w środku nocy zazwyczaj. Ja w 99,9 % treningów bym był wstanie robić realny 1 RM. Takze cieżko coś mi powiedzieć. Chyba, że kompletnie nie zrozumialem o co Ci chodzi
@Kasahara: dobrze zrozumiałeś xd ja właśnie nie zrobię już tm na 3 razy ale jak mam w 3 weeku 5 repsow na 95% to robię. W sumie przed resetem planu po prostu znowu określę swoje prawdziwe obecne tm na all bojach, dodam amrapy i tyle.